RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Premier: Jednym z priorytetów zmniejszenie liczby wypadków drogowych

– Zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ofiar jest jednym z priorytetów rządu; będziemy budować bezpieczną infrastrukturę drogową – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki po przyjęciu przez rząd Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024. Wartość programu to 2,5 mld zł.

Program przebudowy skrzyżowań na drogach krajowych, doświetlania przejść dla pieszych służy właśnie realizacji tego priorytetu – stwierdził Morawiecki, mówiąc o przyjętym przez rząd programie budowy bezpiecznej infrastruktury drogowej.

– Budujemy obwodnice, budujemy autostrady, drogi szybkiego ruchu, ale też przebudowa w wielu miejscach naszej Ojczyzny dróg krajowych, i nie tylko, objęta będzie szczególnym priorytetem rządu w najbliższych 2-3 latach – oświadczył Morawiecki.

Jak dodał, jest przekonany, że program doprowadzi do zmniejszenia liczby wypadków. – Będziemy oświetlali i doświetlali przejścia drogowe, oddzielali ruch pieszych od pojazdów, poprawiali widoczność na skrzyżowaniach i redukowali liczbę punktów kolizyjnych – tłumaczył Morawiecki.

źródło:
Zobacz więcej