RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pościg za motocyklistą po leśnych drogach. Grupa SPEED w akcji

Do pościgu za motocyklistą doszło w poniedziałek w Zielonej Górze (fot. Policja lubuska)
Do pościgu za motocyklistą doszło w poniedziałek w Zielonej Górze (fot. Policja lubuska)

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 28-letniego motocyklistę, który w Zielonej Górze wyprzedzał pojazdy pomimo podwójnej linii ciągłej, nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Radiowozem kierowała policjantka; razem z kolegą z patrolu udaremniła ucieczkę.

„Alarm!”. Tajemnicze obrażenia na ciele. Paweł Pyś ofiarą zabójstwa?

Wstrząsająca historii zawodowego kierowcy, który w maju został znaleziony martwy w ciężarówce. Zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziwne...

zobacz więcej

O pościgu poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. – Za niezatrzymanie się do kontroli mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Ta sprawa trafiła do sądu. Oprócz tego odpowie za popełnione wykroczenia drogowe – wyjaśnił Maludy.

Dodał, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklami, jego pojazd nie ma badań technicznych, a do tego miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną. Kolejne wykroczenie motocyklisty to wyprzedanie na podwójnej linii ciągłej.

Na drogach leśnych próbował zgubić policję


Do pościgu za motocyklistą doszło w Zielonej Górze. Po tym jak nie zatrzymał się do kontroli, próbował zgubić policyjne bmw na leśnych drogach. Bez powodzenia.

– Kierująca radiowozem policjantka nie dała mu na to szans i wraz z kolegą z patrolu dogoniła i zatrzymała mężczyznę – dodał rzecznik.

źródło:

Zobacz więcej