RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sędziowie na ławie oskarżonych. Ile wzięli za ustawienie meczu?

Do korupcji doszło w Klasie A okręgu wadowickiego (fot. PAP/EPA)
Do korupcji doszło w Klasie A okręgu wadowickiego (fot. PAP/EPA)

600 zł i butelka alkoholu – tyle zażyczyła sobie trójka arbitrów za korzystne sędziowanie w meczu… klasy A (siódmy poziom rozgrywek) między Lachami Lachowice a Żarkiem Barwałd Górny. Podejrzanym grozi do ośmiu lat więzienia.

Zamiast do bramki, trafił piłką w sędziego. Niespotykana sytuacja w Meksyku [WIDEO]

Podstawowa zasada dobrego sędziowania podczas piłkarskiego meczu, to nie przeszkadzać piłkarzom. W środowisku funkcjonuje nawet powiedzenie, że...

zobacz więcej

Prokuratura zarzuca trójce arbitrów, że w zamian za korzyści majątkowe sędzia główny miał pokazać żółtą kartkę niewłaściwemu zawodnikowi, nie podyktować rzutu karnego i odgwizdać nieprawidłowego spalonego. A to miało wpływ na wynik meczu (3:3).

Śledczy postawili także zarzuty dwóm arbitrom meczu tej samej lig w okręgu wadowickim. Chodzi o spotkanie Cedronu Brody z Relaksem Wysoka.

„Jak wynika z aktu oskarżenia, sędzia przyjąłć od członka ówczesnego zarządu oraz prezesa i jednocześnie piłkarza tego klubu Cedron Brody sprzęt i odzież sportową o nieustalonej wartości w zamian za doprowadzenie do zwycięstwa, lub przynajmniej remisu w tych zawodach” – informuje blog Piłkarska Mafia.  

Oba mecze odbyły się w sezonie 2015/16. Awans uzyskał Cedron, a dwa ostatnie miejsca zajęły Lachy i Żarek; spadły do klasy B.

źródło:
Zobacz więcej