RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Blisko 900-tonowe urządzenie trafiło na teren budowy fabryki polimerów Police [WIDEO]

Urządzenie o długości 96 m, wadze 890 ton i średnicy blisko 10 m zostało przetransportowane na teren budowy fabryki polimerów Police. Z tego powodu zamknięto fragment DW 114 oraz usunięto części sieci trakcyjnej linii kolejowej Police-Trzebież. Kilkugodzinną operację przeprowadzono w nocy.

Rekordowe wyniki PKN Orlen

W 2019 r. PKN ORLEN osiągnął zysk operacyjny EBITDA LIFO na poziomie 9,4 mld zł i zysk netto w wysokości 4,5 mld zł – poinformował polski koncern...

zobacz więcej

Splitter, który trafił już na teren powstającej fabryki polimerów, przypłynął do portu w Policach w niedzielę.

– To jedno z bardzo ważnych urządzeń składowych do powstania instalacji, jaką są polimery Police. To urządzenie jest największe i najcięższe w historii, jakie zostało przetransportowane do portu oraz największe i najważniejsze do budowy polimerów Police – powiedział TVP3 Szczecin Andrzej Łuc, prezes morskiego portu Police.

Jak przyznał prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins Andrzej Niewiński, transport był wielkim wyzwaniem logistycznym.

– To nasz dwunasty transport. To największy aparat, który będzie zainstalowany. Przed nami będzie jeszcze z 88 pozycji, czyli urządzeń wielkogabarytowych. Planujemy zakończyć transporty jeszcze w tym roku, czyli wszystko, co jest gotowe, ściągamy do Polski, magazynujemy i będziemy instalować – powiedział Radiu Szczecin.

Urządzenie ma docelowo ważyć 992 tony.

źródło:
Zobacz więcej