SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Samochód polskiej dyplomacji podpalony w Berlinie [WIDEO]

W Berlinie nieznani sprawcy podpalili samochód polskiej dyplomacji, zaparkowany nieopodal ambasady RP – poinformował korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz.

Kolejna eksplozja w polskim sklepie w Holandii

W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kolejnej eksplozji w sklepie z polskimi produktami w Holandii. Tym razem wybuch miał miejsce na...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło przy ulicy Fritz-Wildung Strasse 14 w dzielnicy Charlottenburg-Wilmersdorf w zachodniej części Berlina w nocy z poniedziałku na wtorek.

Auto było oznakowane jako samochód dyplomatyczny . – Miało naklejkę CD (fr. corps diplomatique, korpus dyplomatyczny) – przekazała polska ambasada.

Obok stały zaparkowane inne samochody na polskich numerach, ale te nie zostały podpalone.

Jak przekazał w TVP Info Cezary Gmyz, do tej pory policja nie ustaliła sprawców. – Rozmawiałem z rzecznikiem berlińskiej policji który powiedział, że w tej sprawie jest prowadzone intensywne dochodzenie . Policja na razie nie zakłada, że to był czyn motywowany politycznie – dodał.

Dziennikarz przekazał, że uruchomiono jednostkę policji, która zajmuje się przestępstwami o tle politycznym. Gmyz dodał, że miejsce, gdzie spalony został pojazd, jest odległe od polskiej ambasady o 1,5 km. W tym miejscu mieszka kilku dyplomatów.

źródło:
Zobacz więcej