RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kibice wracają na stadiony. Jest oficjalna decyzja rządu

Istnieje duża szansa, że kibice do ostatniego miejsca wypełnią stadion Wembley podczas Euro 2020 (fot. J.J Mitchell/Getty Images)
Istnieje duża szansa, że kibice do ostatniego miejsca wypełnią stadion Wembley podczas Euro 2020 (fot. J.J Mitchell/Getty Images)

17 maja 2021. Tę datę brytyjscy kibice oznaczyli w swoich kalendarzach czerwonych kolorem. To właśnie od tego dnia na stadiony na Wyspach Brytyjskich będą mogli wrócić kibice. Tym samym rosną szansę na to, że większa liczba spotkań podczas Euro 2020 odbędzie się na Wembley.

Polski piłkarz zasłabł podczas meczu we Włoszech. Koledzy rzucili się na pomoc [WIDEO]

Patryk Dziczek zasłabł w końcówce meczu Serie B Ascoli-Salernitana. Zawodnik był reanimowany na murawie, po czym trafił do szpitala. Na szczęście,...

zobacz więcej

UEFA wciąż obstaje przy pierwotnym planie czyli mistrzostwach rozsianych po całym kontynencie – od Baku, przez Bilbao, Dublin po Sankt Petersburg, ale Europejska Unia Piłkarska pozostawiła sobie furtkę na zmianę lokalizacji meczów do połowy kwietnia.

W poniedziałek premier Boris Johnson ogłosił plan powrotu do pocodwidowej rzeczywistości. To pierwszy tak złożony i precyzyjny plan łagodzenia obostrzeń na świecie.

17 maja zostaną otwarte stadiony i hale sportowe. Na obiektach pod dachem będzie mógł zasiąść maksymalnie 1000 kibiców. Podobna zasada stosowana będzie w przypadku imprez plenerowych, z zastrzeżeniem, że liczba fanów nie będzie mogła przekraczać czterech tysięcy.

Ilu kibiców na stadionach?


Dla fanów na Wyspach najważniejszy jest powrót na stadiony. Decyzja o odmrożeniu piłkarskich obiektów powoduje, że kibice z trybun obejrzą m.in. końcówkę sezonu Premier League.

Zamiast do bramki, trafił piłką w sędziego. Niespotykana sytuacja w Meksyku [WIDEO]

Podstawowa zasada dobrego sędziowania podczas piłkarskiego meczu, to nie przeszkadzać piłkarzom. W środowisku funkcjonuje nawet powiedzenie, że...

zobacz więcej

Na stadionach, których pojemność przekracza 16 tys miejsc, kibice zajmą co czwarte krzesełko, a maksymalna liczba fanów nie będzie mogła przekroczyć 10 tys. (dotyczy to obiektów o pojemności ponad 54 tys. miejsc).

Kiedy całkowite zniesienie ograniczeń?


A to nie koniec dobrych wiadomości, bo brytyjski rząd zapowiedział, że jeśli wcześniejsze fazy odmrożenia gospodarki nie spowodują wzrostu zachorowań, to po 21 czerwca zostaną zniesione praktycznie wszystkie ograniczenia.

Jak informuje „Daily Mail”, oznacza to, że część meczów na Wembley podczas mistrzostw Europy będzie mogła odbyć się na wypełnionych po brzegi stadionie. Według pierwotnego terminarza EURO 2020 najsłynniejszy stadion świata ma być areną meczów 1/8 finału, półfinałów i finału.

„Sekretarz Olivier Dowden poinformował już UEFA, że postęp w zakresie szczepień oznacza, iż większa część meczów rozgrywanych w Wielkiej Brytanii odbędzie się przy dużej obecności kibiców” – czytamy w „Daily Mail”.

źródło:
Zobacz więcej