RAPORT

Wojna na Ukrainie

Spurek zaprosiła ministra na wegański obiad. „Dziękuję, lubię wątróbkę” [WIDEO]

Europosłanka Sylwia Spurek chce zakazać promowania mięsa, mleka i nabiału. – Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale nadal na świecie żyją ludzie, którzy twierdzą, że Ziemia jest płaska – skomentował w programie „#Jedziemy” jej słowa minister rolnictwa Grzegorz Puda. Odpowiedział też na jej zaproszenie na niedzielny wegański obiad.

Spurek chce zakazać reklam mleka i nabiału. „Go vegan!”

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek napisała, że zakaz reklamowania i promocji produktów takich jak papierosy powinien zostać rozszerzony. Jak...

zobacz więcej

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek postuluje, by w ramach walki o prawa zwierząt zakazać reklamy produktów mlecznych, mięsnych i jajek.

„Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka. Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów – czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału” – napisała na Twitterze.

Minister: Nadal są ludzie, którzy myślą, że Ziemia jest płaska


Do pomysłów byłej zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara odniósł się w TVP Info minister rolnictwa Grzegorz Puda. – Wiem, że ciężko w to uwierzyć, ale nadal na świecie żyją ludzie, którzy twierdzą, że Ziemia jest płaska , co nie oznacza, że cały dorobek cywilizacji należy odwrócić. Tak należy traktować wpisy poseł Spurek – mówił.

Puda przypomniał też, że Spurek mówiła, że za nieetyczną uważa hodowlę bydła, „bo to jest gwałcenie krów”. – Koncepcje lewicowe eliminacji produktów zwierzęcych z diety człowieka są elementem ideologii, która na zachodzie staje się modna. Dlatego nie wolno tej szkodliwej ideologii ignorować i dbać o edukację na temat wsi, produkcji żywności, hodowli zwierząt – wskazał.

Był też pytany, czy odpowie na zaproszenie Spurek, która chce przyjąć go niedzielnym wegańskim obiadem. – Szczerze, ja uwielbiam wszystkie potrawy mięsne, krwiste steki, wątróbkę i wszystkie takiego potrawy, jeżeli poseł mnie zaprasza, ja również mogę odwdzięczyć się zaproszeniem na pyszny gulasz z dodatkiem warzyw – odparł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej