RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fala mrozów pod koniec lutego? Synoptyk IMGW: Powiem szczerze... [WIDEO]

Z dnia na dzień jest coraz cieplej. IMGW informuje o orientacyjnej prognozie pogody na wtorek i resztę tygodnia. Spodziewać się należy „ataku” wiosny, bo temperatury wzrosną nawet do 20 st.

Pogodowy rollercoaster. Prognoza długoterminowa na luty i marzec w trzech wariantach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował długoterminowy model pogody obejmujący końcówkę lutego i pierwszą dekadę marca. Prognozy...

zobacz więcej

Pogoda na wtorek 16.02.2021. Pogodowa mapa Polski


Anna Woźniak, synoptyk IMGW-PIB poinformowała, że we wtorek czeka nas kolejny ciepły dzień. Temperatura od +2 st. na północnym wschodzie i na Suwalszczyźnie, +8 st. C w centrum kraju, do +14 st. na Zachodzie.

Zastrzegła jednak, że we wtorek do południa – zwłaszcza na północnym wschodzie Polski – utrzymywać będą się silne mgły ograniczające widoczność do 300 m.

Ponadto w ciągu dnia będzie także nieco większe zachmurzenie, niż w poprzednich dniach. – Na północy i na wschodzie Polski pojawią się także słabe opady deszczu lub mżawki – zaznaczyła. – Wiatr skręci w kierunki zachodnie, ale nadal będzie słaby – dodała.

Anna Woźniak wyjaśniła, że w tej chwili Polska znajduje się pod wpływem wyżu, który zostanie u nas do czwartku. – To głównie on będzie nam kształtował pogodę na najbliższe dni – zaznaczyła. – Ten wyż spowoduje znaczny wzrost temperatury , ale ze względu na towarzyszące mu mgły, pogoda będzie jednak bardziej jesienna, niż wiosenna – oceniła.
Pogodowa mapa Polski na wtorek 23 lutego 2021 (fot. IMGW)
Pogodowa mapa Polski na wtorek 23 lutego 2021 (fot. IMGW)

Prognoza pogody na wtorek. Na Dolnym Śląsku niemal 20 st. C

We wtorek na północy Polski możliwe są niewielkie opady deszczu i lekkie zachmurzenie. Na pozostałym obszarze wciąż ma być słonecznie. Temperatura...

zobacz więcej

– Do czwartku spodziewamy się stopniowego ocieplenia, w środę na Dolnym Śląsku temperatury odnotują nawet 16 st., a w czwartek będzie tam prawdopodobnie jeszcze cieplej, może nawet do 18 st. – poinformowała.

Czy jest szansa na powrót zimy?


Dopytywana, czy ciepła pogoda utrzyma się na dłużej, synoptyk IMGW-PIB wskazała, że już w nocy z czwartku na piątek nad Polską przejdzie pofalowany front atmosferyczny, który przyniesie nieco ochłodzenia oraz trochę opadów deszczu.

– W weekend nieco się ochłodzi, ale nawet mimo iż w górach spadnie śnieg, to ten front nie przyniesie do nas typowej zimowej aury – powiedziała. Zaznaczyła, że poza pasmami górskimi, w weekend na pozostałym obszarze kraju temperatura w ciągu dnia będzie dodatnia.

– Od poniedziałku znów nastąpi ocieplenie, a co będzie dalej – to zobaczymy – przyznała. – Na razie widać huśtawkę pogodową, teraz mamy ciepło, na weekend ochłodzenie, następnie od początku przyszłego tygodnia znów ocieplenie na około trzy dni. I tak na zmianę – dodała.

Zapytana, co z prognozowaną na początku miesiąca drugą falą mrozów, która miała nastąpić pod koniec lutego, synoptyk IMGW-PIB odparła: „ Mrozy na koniec lutego? Powiem szczerze, nie widać ich na horyzoncie” .

źródło:
Zobacz więcej