RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szef pizzerii filmował kobiety. Używał kamery w bucie

Ofiar mogą być setki (fot. Shutterstock/Kasefoto)
Ofiar mogą być setki (fot. Shutterstock/Kasefoto)

58-letni Michael Papandrea, który prowadzi trzy lokale na przedmieściach Chicago, właśnie pozwany o odszkodowanie za tzw. upskirting, czyli podstępne fotografowanie i filmowanie miejsc intymnych. Grozi mu więzienie.

Dostała w pośladek od... niedźwiedzia. Zaatakował w sławojce

Mieszkanka Alaski w USA została zaatakowana przez niedźwiedzia, gdy korzystała ze sławojki. Zwierzę weszło pod siedzisko toalety. Kobieta nie...

zobacz więcej

Jak poinformowała stacja Fox 32 Chicago, pozew cywilny w tej sprawie złożyło osiem kobiet i dziewcząt zatrudnionych w jednej z jego pizzerii (niektóre są nastolatkami). To prawdopodobnie tylko wierzchołek góry lodowej.

W mieszkaniu restauratora policja zabezpieczyła wcześniej kilka filmików i „wyczyszczony” twardy dysk. Według prawników z kancelarii David A. Axelrod & Associates, usunięte z dysku materiały udało się odzyskać. Wynika z nich, że „ofiar może być o 500 więcej”, a sam proceder trwał od dekady.

Podstępny restaurator używał głównie miniaturowych kamerek ukrytych w swoim obuwiu. Od kelnerek i hostess wymagał noszenia eleganckich sukienek i spódnic, by prezentowały się jak właścicielki lokalu. W pracy „familiarnie” skracał dystans fizyczny, pocierał plecy dziewcząt i kobiet, masował ramiona, przytulał, a w tym czasie filmował – z buta – ich pośladki i krocza. Być może w podobny sposób traktował klientki, a także przypadkowe osoby.

– Zdjęcia i filmy, które udało się odzyskać, zawierają wiele wstrętnych scen, przede wszystkim są to „ujęcia spod spódnic”. Wygląda na to, że powstały w różnych miejscach: w centrach handlowych, innych restauracjach, łazienkach, biurach, na imprezach plenerowych, a nawet w czasie wakacji – oświadczyła adw. Lindsay Proskey z David A. Axelrod & Associates.

Michael Papandrea stanie również przed sądem karnym, ponieważ w jego rodzinnym stanie Illinois za „upskirting” od 2005 r. grozi kara więzienia. Czyn ten definiuje się tu jako nagrywanie materiału wideo lub realizowanie transmisji wideo na żywo pod ubraniem innej osoby – z zamiarem oglądania jej ciała lub noszonej przez nią bielizny, bez wiedzy i zgody tej osoby.

źródło:

Zobacz więcej