RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Paryska policja zabrania spożywania alkoholu

Odsetek testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym wzrósł we Francji z 6,3 do 6,4 proc. (fot. Pixabay)
Odsetek testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym wzrósł we Francji z 6,3 do 6,4 proc. (fot. Pixabay)

Na niektórych ruchliwych ulicach Paryża od wtorku zabronione będzie spożywanie alkoholu w godzinach 11-18 – ogłosiła paryska policja. Zakaz wynika z obostrzeń epidemicznych, które mają na celu zniechęcenie paryżan do zgromadzeń.

Izrael zapłacił za rosyjskie szczepionki dla Syrii. W ten sposób wykupił więźnia

Izrael poinformował, że udało się osiągnąć porozumienie w sprawie wymiany więźniów z Syrią. W rozmowach pośredniczyła Rosja, która zobowiązała się...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Zakaz spożywania alkoholu będzie obowiązywał przez 15 dni. Niezastosowanie się do tego obostrzenia spowoduje nałożenie grzywny w wysokości 135 euro.

Władze departamentu Alpy-Nadmorskie zdecydowały natomiast w poniedziałek o wprowadzeniu lokalnych lockdownów w kilkunastu gminach na 15 dni z powodu pogarszającej się sytuacji sanitarnej.

W ciągu ostatniej doby we Francji zakażenie koronawirusem zarejestrowano u 4646 osób, w szpitalach zmarło 333 chorych. Od początku pandemii liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do 84 639, a zarażonych do 3 609 827 – podała Agencja Zdrowia Publicznego (SPF).

Z powodu zakażenia do szpitali przyjęto 1529 chorych, 274 na oddziały intensywnej terapii. Liczba pacjentów hospitalizowanych wzrosła o 367 i wynosi 25 831. Na oddziałach intensywnej terapii leczonych jest 3407 chorych. Odsetek testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym wzrósł z 6,3 do 6,4 proc.

źródło:

Zobacz więcej