RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wyrzucał śmieci, znalazł dziecko. Było zawinięte w torbę z supermarketu

Amsterdam: dziecko w śmietniku (fot. Twitter/Politie Amsterdam eo)
Amsterdam: dziecko w śmietniku (fot. Twitter/Politie Amsterdam eo)

Policja znalazła porzucone dziecko w kontenerze na śmieci przy jednej z ulic w stolicy Holandii. Jak potwierdza tamtejsza policja, to noworodek. Leżał zawinięty w żółtą torbę z supermarketu, a jego płacz usłyszał przypadkowy mężczyzna. Dziecko zabrano do szpitala. Holenderskie media zauważają, że to nie pierwsza taka historia w Amsterdamie.

Brutalny gwałt na 15-miesięcznym dziecku. Będzie apelacja

Będzie ciąg dalszy procesu młodego mężczyzny, nieprawomocnie skazanego przez sąd w Łomży za wykorzystanie seksualne 15-miesięcznej dziewczynki i...

zobacz więcej

Nietypowe zgłoszenie dotarło do służb w niedzielę przed godz. 23. Wynikało z niego, że mężczyzna wyrzucając śmieci usłyszał płacz dziecka, który dobiegał z kontenera.

Policjanci okryli noworodka kurtkami


Funkcjonariusze wspierani przez straż pożarną rozpoczęli opróżnianie pojemnika i znaleźli noworodka. Był włożony w torbę. Jak opisują lokalne media, to dziewczynka. Policja potwierdza jedynie, że chodzi o noworodka.

Dziecko zostało okryte kurtkami policjantów i natychmiast przewiezione do szpitala. Policja wystosowała apel do świadków, którzy mogą posiadać informacje o pochodzeniu noworodka, by zgłaszali się. W sprawie pomóc mogą także nagrania z pobliskich kamer monitoringu.

Media przypominają, że podobne zdarzenie miało miejsce w 2014 roku, gdy w zachodnim Amsterdamie znaleziono kilkudniową dziewczynkę. Rodziców nigdy nie ustalono, a dziecko trafiło do rodziny zastępczej.

Zobacz także: Dziecko we włączonej pralce. Nie dało się go uratować

źródło:
Zobacz więcej