RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prezydent: Dzięki śś. Faustynie i Janowi Pawłowi II świat poznaje dziedzictwo Rzeczypospolitej

Przesłanie św. Faustyny i św. Jana Pawła II jest wciąż aktualne – napisał Andrzej Duda (fot. PAP/Łukasz Gągulski, Radek Pietruszka)
Przesłanie św. Faustyny i św. Jana Pawła II jest wciąż aktualne – napisał Andrzej Duda (fot. PAP/Łukasz Gągulski, Radek Pietruszka)

Prezydent Andrzej Duda wystosował list do uczestników uroczystości 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego świętej Faustynie Kowalskiej w płockim klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (obecnie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego).

Bratnie słowo od prezydenta. Andrzej Duda spotkał się z harcerzami [WIDEO]

Harcerze są obecni zawsze, gdy potrzeba odwagi i determinacji; w czasie walki z pandemią koronawirusa stanęli na wysokości zadania – podkreślił...

zobacz więcej

Prezydent napisał, że św. Faustyna i Jan Paweł II to dwie wielkie postaci w historii polskiej. Podkreślił, że dzięki nim ludzie różnych kultur i narodów dowiadują się o dziejach i dziedzictwie Rzeczpospolitej.

Andrzej Duda< dodał, że przesłanie tych dwojga świętych jest wciąż aktualne/strong>.

„Przesłanie, które pozostawili ma wymiar uniwersalny, trafiając serc ludzi dobrej woli, niezależnie od wyzwanej religii i światopoglądu, i jestem przekonany, że zwłaszcza we współczesnej epoce, ludzkość potrzebuje solidarności i nadziei, tak głośno rozbrzmiewających pismach obojga naszych świętych” – pisał prezydent w liście, który odczytał jego kapelan ksiądz Zbigniew Kras.

Objawienie świętej siostrze Faustynie Jezusa Miłosiernego w płockim klasztorze miało miejsce 22 lutego 1931 roku, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Wówczas Zbawiciel polecił młodej zakonnicy namalować obraz „Jezu, ufam Tobie” znany i czczony dziś na całym świecie.

-> Przeczytaj także: Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przed figurą Chrystusa

Z mistycznych doświadczeń świętej Faustyny zrodziły się także modlitwa zwana Koronką do Miłosierdzia Bożego, Godzina Miłosierdzia - godzina 15.00, w której Chrystus skonał na krzyżu, a także nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz Święto Miłosierdzia Bożego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej