RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spotkanie na szczycie Zjednoczonej Prawicy. „Koalicja trwa”

Liderzy Zjednoczonej Prawicy dyskutowali nad stanem koalicji rządzącej (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Liderzy Zjednoczonej Prawicy dyskutowali nad stanem koalicji rządzącej (fot. PAP/Radek Pietruszka)

W poniedziałek wieczorem liderzy Zjednoczonej Prawicy spotkali się w ramach prezydium rządu, by omówić funkcjonowanie koalicji. Spotkanie zakończyło się około godz. 20. – Omówiliśmy stan funkcjonowania koalicji, rozmawialiśmy o Nowym Polskim Ładzie; umówiliśmy się na następne spotkanie na początku przyszłego tygodnia – powiedział szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, „koalicja trwa”.

Co, jeśli rozpadnie się Zjednoczona Prawica? Sondaż

Gdyby doszło do rozpadu Zjednoczonej Prawicy, zdecydowana większość wyborców tej formacji zagłosowałaby na Prawo i Sprawiedliwość. Jakie poparcie...

zobacz więcej

W poniedziałkowym spotkaniu w Kancelarii Premiera wzięli udział: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i prezes PIS Jarosław Kaczyński, lider porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin, a także szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Obecny był także szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

„Koalicja trwa”


Ten ostatni wyjaśnił, że omówiono m.in. stan funkcjonowania koalicji oraz poruszono kwestię Nowego Polskiego Ładu.

– Umówiliśmy się też, że następne spotkanie odbędzie się na początku przyszłego tygodnia. Koalicja trwa – dodał Terlecki.

Szef klubu PiS zastrzegł, że nie został ustalony jeszcze format i skład spotkania, które ma się odbyć w przyszłym tygodniu. – Ale przypuszczam, że spotkamy się w takim gronie, jak dziś – dodał.

Zobacz także: „Usunięci z Porozumienia posłowie nie zostaną długo w rządzie”

źródło:

Zobacz więcej