RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzecznik rządu o ewentualnej kwarantannie premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Hanna Bardo)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Hanna Bardo)

W związku ze stosowaniem w KPRM wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Wcześniej o swoim pozytywnym wyniku testu na COVID-19 poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Zakaz noszenia przyłbic i chust. Wkrótce zmiany w przepisach

Jeśli chodzi o wyeliminowanie przyłbic i szalików, będzie to uregulowane przepisami. Natomiast wybór typu maseczki będzie to zalecenie, nie prawo –...

zobacz więcej

W poniedziałek po południu Michał Dworczyk poinformował na Twitterze, że w związku z otrzymaniem pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w najbliższym czasie będzie pracował w trybie zdalnym.

Rzecznik rządu Piotr Müller w komunikacie podkreślił, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stosowane są wszystkie zasady związane z zapobieganiem zakażeń. Jak wskazał, realizowane są spotkania zdalne, stosowane są maseczki, dezynfekcja, odbywa się mierzenie temperatury oraz podejmowane są inne niezbędne działania.

„W związku ze stosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera” – poinformował Müller.

źródło:

Zobacz więcej