RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Mahmud Abbas przyznał chrześcijanom siedem miejsc w parlamencie

Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się 22 maja (fot. Marcos del Mazo/LightRocket via Getty Images)
Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się 22 maja (fot. Marcos del Mazo/LightRocket via Getty Images)

W najbliższych wyborach parlamentarnych 22 maja chrześcijanie otrzymają co najmniej siedem spośród 132 miejsc w Palestyńskiej Radzie Legislacyjnej, jednoizbowym parlamencie Autonomii Palestyńskiej.

Palestyna: Rosnąca liczba zakażeń powodem wprowadzenia godziny policyjnej

Władze Autonomii Palestyńskiej ogłosiły w niedzielę przedłużenie kwarantanny na Zachodnim Brzegu, by walczyć z rosnącą liczbą przypadków zakażenia...

zobacz więcej

Odpowiedni dekret w tej sprawie ogłosił prezydent Mahmud Abbas, poinformowała 20 lutego palestyńska agencja Wafa. Według tej informacji, prezydencki dekret jest reakcją na uchwaloną w ubiegłym miesiącu zmianę przepisów prawa wyborczego.

Ostatnie wybory odbyły się w 2016 roku


Oficjalnie okres legislacyjny parlamentu wynosi cztery lata, jednak ostatnie wybory odbyły się w styczniu 2016 roku. Obowiązująca wówczas ustawa o prawie wyborczym z 2005 roku zapewniała chrześcijanom pięć miejsc w parlamencie.

W połowie stycznia prezydent Abbas wyznaczył terminy wyborów parlamentarnych na 22 maja, prezydenckich na 31 lipca i Palestyńskiej Rady Narodowej – najwyższego organu Organizacji Wyzwolenia Palestyny (OWP) – na 31 sierpnia br.

Zobacz także: „Bardzo trudno jest opuścić Egipt”. Franciszek o Wielkim Poście

źródło:
Zobacz więcej