RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

TVN likwiduje biuro korespondenta we Francji

TVN podejmuje kolejne trudne decyzje (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/AnnaKowalska)
TVN podejmuje kolejne trudne decyzje (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images, Twitter.com/AnnaKowalska)

Najnowsze

Popularne

„Kończy się pewien rozdział. TVN zamyka placówkę w Paryżu” – poinformowała na Twitterze dotychczasowa korespondentka TVN we Francji Anna Kowalska. Zaledwie dwa tygodnie wcześniej media obiegła informacja, że stacja likwiduje też biuro korespondenta w Moskwie.

Spór rządu i TVN o lukę VAT. Ekspert wyjaśnia szczegóły

– W 2015 r. dochody z VAT wynosiły około 123 mld zł, a w 2020 r. będzie to już prawdopodobnie około 185 mld zł. Łatwo policzyć, że daje to ponad 60...

zobacz więcej

„Serdecznie dziękuję za te ostatnie pięć i pół roku. To był czas niezapomnianych wspomnień” – napisała na Twitterze Anna Kowalska.

Dziennikarka dodała, że biura TVN w Paryżu już nie będzie, ale ona zostaje nad Sekwaną. „I z niecierpliwością czekam na kolejne wyzwania” – podkreśliła.

To kolejna taka informacja w ostatnim czasie. Na początku lutego donosiliśmy  o podobnych decyzjach związanych z biurem w Moskwie.

Zobacz także -> Igor Sokołowski. Kolejny dziennikarz odchodzi z TVN

Portal press.pl pisał wtedy, że poważnej zmianie ulegną również warunki pracy Andrzeja Zauchy. Dziennikarz, który od kilkunastu lat relacjonował wydarzenia z Rosji, teraz ma się zajmować przygotowywaniem materiałów z Ukrainy, Białorusi oraz pozostałych państw regionu.

Serwis przypominał, że TVN wciąż ma dwóch stałych korespondentów zagranicznych: w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych, ale „na pytania dotyczące tych placówek biuro prasowe TVN nie udzieliło odpowiedzi”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej