RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja poszukiwawcza Jana Lityńskiego przerwana. Ciąg dalszy we wtorek [WIDEO]

Akcja poszukiwawcza Jana Lityńskiego jest bardzo trudna. Rozlewisko Narwi jest szerokie, nurt bardzo silny, a linia brzegowa nieregularna. Znaleziono kaszkiet. Zauważono go wśród drzew rosnących przy brzegu – informuje reporterka TVP Info. Ratownicy biorący udział w akcji planują przeszukiwanie Narwi wzdłuż bocznego nurtu. Poszukiwania mają być wznowione we wtorek.

Jan Lityński utonął. Nowe informacje policji ws. akcji poszukiwawczej

Jan Lityński nie żyje. Były działacz antykomunistycznej opozycji i polityk zginął, ratując psa z lodu. – Akcja poszukiwawcza została dziś wznowiona...

zobacz więcej

Mariusz Osica, ratownik WOPR z Pułtuska wyjaśnił na antenie TVP Info, że znalezienie kaszkietu potwierdza przypuszczenia ratowników, że poszukiwana należy kontynuować wzdłuż bocznego nurtu Narwi.

Jednak w tej chwili nurt jest tak silny, że utrudnia penetrację dna. Do tego jest bardzo słaba widoczność, zaledwie do 1 metra głębokości.

Jak przekazała reporterka TVP Info, ratownicy zapewniają, że będą tak długo szukać, jak to będzie konieczne.

Późnym popołudniem rzecznik prasowy komendanta mazowieckiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski poinformował, że poszukiwania ciała zostały na dzisiaj zakończone i zostaną wznowione we wtorek.

źródło:
Zobacz więcej