RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awantura polityków opozycji. „Nie bądź głupia”, „Zjedz snickersa”

Katarzyna Lubnauer i Włodzimierz Czarzasty (fot. PAP/Paweł Supernak)
Katarzyna Lubnauer i Włodzimierz Czarzasty (fot. PAP/Paweł Supernak)

Politycy opozycji pokłócili się o konwencję Lewicy. Formacja, która konsekwentnie domaga się parytetów, wciąż jako swoich liderów prezentuje bowiem wyłącznie trzech mężczyzn. To nie spodobało się Katarzynie Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. Gdy skrytykowała Lewicę, sama oberwała rykoszetem – m.in. od Włodzimierza Czarzastego i Joanny Scheuring–Wielgus.

Magdalena Adamowicz przed sądem. Wydała oświadczenie [WIDEO]

Przed Sądem Rejonowym w Gdańsku startuje proces europosłanki Koalicji Obywatelskiej Magdaleny Adamowicz. Prokuratura zarzuca jej błędne rozliczanie...

zobacz więcej

Podczas weekendowej konwencji Lewicy na scenie brylowali Włodzimierz Czarzasty, Robert Biedroń i Adrian Zandberg.

To nie spodobało się Katarzynie Lubnauer – posłance Nowoczesnej zasiadającej w klubie parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej. „A podobno w Razem zawsze współprzewodniczenie? Gdzie te kobiety?” – zapytała na Twitterze.

Na jej wpis po zaledwie 4 minutach odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty. „Kaśka nie bądź głupia i proszę nie powtarzaj bzdur” – zaapelował. „Obejrzyj konwencję młodzieżówek Lewicy i napisz coś mądrego. Jak potrafisz coś od siebie mądrego w tej sprawie napisać” – dodał.

Zobacz także -> PO za aborcją. „Lempart tupnęła i krzyknęła, więc Budka zrobił, co kazała”

Nitras zaatakował Hołownię. Zdenerwowany Hołownia odpowiada

– Ujawniając nieco kuluary, liczba ludzi, którym Szymon Hołownia składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku – powiedział portalowi wp.pl...

zobacz więcej

Na odpowiedź Lubnauer również nie trzeba było długo czekać. „Włodku, nie bądź wredny” – zaczęła swój post na Twitterze Lubnauer. „Ten wpis nie świadczy też o twojej inteligencji” – oceniła.

Lubnauer dodała też, że jeśli Włodzimierz Czarzasty „ma smak na władzę, to zamiast bić w kobietę, powinien zabrać się za robotę”.

Szef SLD nie odniósł się już do ataków Lubnauer. Wtedy głos zabrała jednak inna posłanka Lewicy Joanna Scheuring–Wielgus. „Kasia, zobacz konwencje, zjedz przy tym snickersa, a potem dopiero komentuj” – zaapelowała.

Zobacz także -> Tak wygwizdali Tuska ws. aborcji. „Teraz gra pod aktualne sondaże"

To nie jedyny konflikt w opozycji. W poniedziałek doszło bowiem do ostrej wymiany argumentów między Sławomirem Nitrasem z PO a liderem Polski 2050 Szymonem Hołownią. Panowie pokłócili się m.in. o Koalicję 276 i przejmowanie posłów – w tym Joanny Muchy. Więcej na temat tego sporu pisaliśmy  TUTAJ.

źródło:
Zobacz więcej