RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nitras zaatakował Hołownię. Zdenerwowany Hołownia odpowiada

Szymon Hołownia (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Szymon Hołownia (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

– Ujawniając nieco kuluary, liczba ludzi, którym Szymon Hołownia składa propozycje, przekracza granice dobrego smaku – powiedział portalowi wp.pl Sławomir Nitras z PO. Jak stwierdził, oferty odejścia z Platformy dostaje każdy, kto akurat przechodzi korytarzem w Sejmie. – Możesz spokojnie chodzić korytarzem, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz – odpowiada mu teraz zdenerwowany Hołownia.

18 działaczy Hołowni przechodzi do PO. Co tam się dzieje?

Gdzie sens, gdzie logika? Szymon Hołownia przyznawał, że posłowie powinni być w Sejmie maksymalnie dwie kadencje i szukał „nowych twarzy”. Chyba...

zobacz więcej

Szymon Hołownia zapowiadał, że wprowadzi do polityki nową jakość i nowe twarze. Do tej pory jego zaplecze to jednak głównie parlamentarzyści przejęci od Platformy Obywatelskiej lub innych ugrupowań opozycyjnych.

Sławomir Nitras z PO ujawnił też, że oferty zmiany partii wciąż dostaje wielu jego kolegów. – Dla niego poglądy tych ludzi nie mają żadnego znaczenia – powiedział o Hołowni i zaznaczył, że byłemu dziennikarzowi TVN zależy wyłącznie na powiększaniu ugrupowania.

– To, co robi Szymon Hołownia, nie jest ładne – ocenił.

Zobacz także -> Magdalena Adamowicz przed sądem. Wydała oświadczenie

Sławomir Nitras dodał też, że Joanna Mucha, która przeszła niedawno z PO do Polski 2050, będzie tego żałowała. – Uważam, że podjęła decyzję pochopną i pod wpływem emocji. Przyjdzie taki moment, gdy będzie swojej decyzji żałować – zapewnił.

Już oficjalnie: w Sejmie zarejestrowano nowe koło poselskie

Na stronie Sejmu w zakładce Kluby i koła zamieszczona została informacja o powstaniu koła poselskiego Polski 2050, które tworzą: Hanna Gill-Piątek,...

zobacz więcej

Teraz do jego słów odniósł się w krótkim nagraniu sam Szymon Hołownia. „Poseł Sławomir Nitras był uprzejmy powiedzieć, że każdy, kto przechodzi sejmowym korytarzem, dostaje od nas propozycję. Drogi Sławku, możesz spokojnie chodzić korytarzem i sejmowym i senackim, ty nigdy żadnej propozycji od nas nie dostaniesz” – zapewnił.

Dodał, że Nitras opowiada bzdury, które są dowodem jego słabości. – Nie masz ludziom nic innego do zaproponowania – powiedział i ocenił, że polityk PO „bruźdźi”.

Zobacz także -> Wspólne listy Hołowni z opozycją. Lider Polski 2050 stawia warunki

Hołownia wyśmiał również fakt, że polityk Platformy ostro zaatakował Polskę 2050, a jeszcze niedawno to PO proponowała szeroki sojusz i narzucała opozycji wspólny projekt Koalicji 276.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej