RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dziś rusza Pierwszy Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość"

Festiwal zakończy gala 1 marca (fot. PAP/Leszek Szymański)
Festiwal zakończy gala 1 marca (fot. PAP/Leszek Szymański)

Dziś rozpoczyna się pierwszy Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość”, organizowany przez Telewizję Polską. To inicjatywa Zarządu TVP mająca na celu budowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, promowanie w Telewizji Polskiej i w serwisie TVP VOD treści tożsamościowych wyprodukowanych lub koprodukowanych przez nadawcę publicznego.

Rozrywkowe oblicze wieszcza. Zapraszamy na koncert „Zakochany Mickiewicz” [WIDEO]

Adam Mickiewicz słynął z romansów, o tym wspominali wszyscy jego przyjaciele – powiedział w rozmowie z TVP Info Krzysztof Kwiatkowski, aktor...

zobacz więcej

Nagradzane filmy Filipa Bajona i Jana Jakuba Kolskiego, uznane przez widzów seriale, m.in. „Wojenne dziewczyny” i „Młody Piłsudski”, dokumenty po rekonstrukcji Krzysztofa Kieślowskiego, Andrzeja Fidyka, Krzysztofa Zanussiego i Grzegorza Królikiewicza, wyjątkowe koncerty poświęcone św. Janowi Pawłowi II i 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czy spektakle „Wesele”, „Inspekcja” i „Dziady”, to tylko wybrane spośród ponad 100 produkcji, które znajdą się na stronie fkn.tvp.pl.

W trakcie wydarzenia każdy użytkownik będzie miał nieograniczony i bezpłatny dostęp do produkcji festiwalowych.

Festiwal zakończy gala 1 marca – w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Podczas uroczystości wręczone zostaną statuetki Złotych i Platynowych Ryngrafów, nawiązujące do pamiątek po poległych bohaterach narodowych.

Przeczytaj też: TVP Kultura uczci pamięć Krzysztofa Kowalewskiego. Przypomni jedną niezapomnianych ról

źródło:

Zobacz więcej