RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Gwiazda Disneya zwolniona za poglądy. „Firma zastraszała nie tylko mnie”

Gina Carano opowiada o pracy dla Disneya i Lucasfilm (fot. Rodin Eckenroth/FilmMagic)
Gina Carano opowiada o pracy dla Disneya i Lucasfilm (fot. Rodin Eckenroth/FilmMagic)

W pierwszym wywiadzie po wyrzuceniu z obsady serialu „The Mandalorian” aktorka Gina Carano opowiada o relacjach panujących w filmowym otoczeniu Disneya. – Nie jestem jedyną osobą, która kiedykolwiek była zastraszana przez tę firmę – mówi w wywiadzie dla The Daily Wire artystka, która grała łowczynię w nowej odsłonie uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Jak przyznaje, w studiu panują podwójne standardy, w zależności od poglądów politycznych.

Porównała zwolenników Trumpa do ofiar Holokaustu. Gadżety aktorki znikają

Gina Carano tydzień temu dowiedziała się, że nie zostanie uwzględniona w kolejnych produkcjach Disneya z powodu wspierania buntujących się...

zobacz więcej

Aktorka wzbudziła zainteresowanie swoimi wpisami w mediach społecznościowych. Gina Carano wspierała w nich zwolenników Trumpa buntujących się przeciwko wynikom wyborów prezydenckich oraz porównywała obecną sytuację polityczną i podziały w USA do Niemiec lat 30. XX wieku.

Kontrowersje wokół Giny Carano


„Żydzi byli bici na ulicach nie przez nazistowskich żołnierzy, ale przez swoich sąsiadów, nawet przez dzieci. Ponieważ historia jest zmieniana, wiele osób dzisiaj nie zdaje sobie sprawy z tego, że aby sytuacja mogła dojść do punktu, w którym nazistowscy żołnierze z łatwością mogli wyłapać tysiące Żydów, najpierw podjudzani przez rząd sąsiedzi Żydów znienawidzili ich tylko za to, że są Żydami. Czym to się różni od nienawidzenia kogoś za jego poglądy polityczne?” – napisała Carano i choć po pewnym czasie wpis usunęła, jego screen nabrał już rozgłosu w internecie.

Pod presją opinii publicznej Disney zwolnił aktorkę.

W wywiadzie dla The Daily Wire, którego fragmenty opublikował serwis Deadline.com, Carano opowiedziała o kulisach pracy w studiu filmowego giganta, atmosferze i samym zwolnieniu. Przyznaje, że w firmie panują podwójne standardy, w zależności od poglądów politycznych.

Aktorka zwolniona za poglądy


– Patrzyli na mnie jak drapieżniki, a ja obserwowałam współpracowników z tej samej produkcji, którzy mogą powiedzieć wszystko, co chcą; i właśnie z tym miałam problem – powiedziała aktorka.

O swoim zwolnieniu – kontynuuje – dowiedziała się z mediów społecznościowych. – W każdej chwili byłam gotowa na to, że mogę odejść, ponieważ widziałam, jak przydarzyło się to tak wielu osobom. Widziałam zastraszanie, więc kiedy to się zaczęło i wycelowali we mnie działa, wiedziałam, że to tylko kwestia czasu – opisuje. Zdaniem Carano, nie jest ona jedyną osobą, która była prześladowana pracując dla Disneya i Lucasfilm. O szczegółach nie chce jednak mówić, by nie zaszkodzić pracującym tam, wciąż bliskim jej osobom. – Każdy boi się utraty pracy – dodaje, wcielająca się w postać Cary Duny aktorka.

Zobacz także: Gina Carano wyrzucona z obsady „The Mandalorian”. Powód? Poglądy

źródło:
Zobacz więcej