RAPORT

Pogarda

„Stop fake news”. Premier Morawiecki odpowiada TVN24

Morawiecki zasugerował, że powodem niechęci stacji do rządu są prace nad podatkiem medialnym (fot. Piotr Malecki/Bloomberg via Getty Images)
Morawiecki zasugerował, że powodem niechęci stacji do rządu są prace nad podatkiem medialnym (fot. Piotr Malecki/Bloomberg via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Dziennikarze Superwizjer w najnowszym wydaniu programu postanowili podsumować politykę fiskalną rządów Zjednoczonej Prawicy. Błyskawicznie odpowiedział im premier Mateusz Morawiecki, który zarzucił stacji TVN24 produkcję fake newsów.

Rząd Tuska planował wprowadzić podatek medialny. Nawet do 20 proc.

Nowy pomysł rządu na dofinansowanie Telewizji Publicznej. Stacje komercyjne mają zapłacić podatek od reklam, z którego przychód trafi do TVP....

zobacz więcej

„Prawda jest taka, że od 2015 roku zmniejszyliśmy lukę VAT o około połowę. To nie jest zmiana statystyczna. To jest prawdziwa rewolucja w zarządzaniu budżetem państwa” – napisał premier.

Dodał do tego wyliczenia z wpływów z najważniejszych podatków z lat 2016–19. Według szefa rządu dochody z VAT powiększyły się o 47 proc., z PIT 46,7 proc., a z CIT o 54,7 proc.

„To są realne pieniądze, które zasiliły wszystkie programy społeczne i inwestycyjne w ostatnich latach. Bez nich Program 500 Plus, Program 300 Plus, 13. Emerytura, Program Maluch Plus czy ogromny, o ok. 90 proc, przyrost wydatków na cele związane z osobami niepełnosprawnymi (z 15.5 do ponad 29 mld)” – dodał Morawiecki.

Morawiecki nawiązał do czasu rządów PO-PSL, kiedy, jak zaznacza, „po Polsce hulały mafie VAT-owskie, a oszuści podatkowi czuli się jak ryby w wodzie.”

⚠️STOP FAKE NEWS�� Twórcy najnowszego wydania Superwizjera w telewizji TVN24 podjęli tyleż brawurową, co totalnie...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 20 lutego 2021

Premier: Monitorujemy ryzyko lokalnych powodzi i podtopień

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że sytuacja związana z odwilżą jest monitorowana. „Gwałtowna odwilż niesie poważne ryzyko lokalnych powodzi i...

zobacz więcej

Według wyliczeń Morawieckiego luka podatkowa po siedmioletnich rządach PO-PSL wyniosła około 260 miliardów złotych. Taki rachunek wystawiła po sobie Platforma Obywatelska. Kolosalna wyrwa w budżecie. Nieodwracalne straty, które zasiliły konta oszustów” – stwierdził.

„Wyobraźmy sobie teraz wszyscy, jak Polska poradziłaby sobie z koronawirusem i światowym kryzysem gospodarczym, gdyby przez ostatnie lata budżet państwa przypominał durszlak – jak było do za rządów Donalda Tuska?” – kontynuował.

Premier zasugerował, że emisja reportażu w Superwizjerze nie jest przypadkowa.

„Czy wielkie medialne koncerny rozsiewają kłamstwo tylko po to, aby podbić swoją oglądalność? A może to atak za to, że ktoś wreszcie zwrócił uwagę opinii publicznej na to, że wcześniej nie płaciły one należytych danin i podatków do budżetu państwa? Danin i podatków proporcjonalnych do swoich przychodów i dochodów? Niech analitycy pokażą, ile CIT zapłaciła telewizja odpowiedzialna za tak zmanipulowane programy” – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej