RAPORT

Pogarda

Premier: Monitorujemy ryzyko lokalnych powodzi i podtopień

Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że sytuacja związana z odwilżą jest monitorowana. „Gwałtowna odwilż niesie poważne ryzyko lokalnych powodzi i podtopień” – napisał szef rządu na Facebooku.

Początek weekendu niebezpieczny na drogach. IMGW ostrzega

Mieszkańcy dziewięciu województw we wschodniej części kraju mogą spodziewać się oblodzenia dróg i chodników. Od Pomorza po Małopolskę występują...

zobacz więcej

„Właśnie rozmawiałem w tej sprawie z ministrem Mariuszem Kamińskim. Razem z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji monitorujemy sprawę i będziemy podejmować wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa” – napisał premier Morawiecki.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił alerty hydrologiczne drugiego stopnia dla siedmiu województw – dolnośląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, śląskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Na Wiśle i Odrze trwa akcja kruszenia lodu i rozbijania zatorów.

Na Wiśle w okolicach Płocka zator ma około siedmiu kilometrów długości, a próbuje rozbić go osiem lodołamaczy. Lodołamacze kontynuują pracę także na Odrze – jest ich tam 13.

Gwałtowna odwilż niesie poważne ryzyko lokalnych powodzi i podtopień. Właśnie rozmawiałem w tej sprawie z ministrem...

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 20 lutego 2021


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej