RAPORT

Pogarda

Spięcie między Sylwią Spurek a liderem PSL. Poszło o schabowe

Najnowsze

Popularne

Sylwia Spurek w piątek zaproponowała oryginalną „piątkę dla branży roślinnej”, a w sobotę zaatakowała Władysława Kosiniaka-Kamysza. Poszło o kotlety schabowe.

„Jesteśmy ateistami”, „zero cierpienia na naszym stole”. Wigilia według Spurek

„Jesteśmy ateistami, ale ten wieczór ma również dla nas magiczne znaczenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Zapewniła, że na...

zobacz więcej

Europosłanka wyszła z odważną propozycją „piątki dla branży roślinnej”. Domaga się w niej m.in. zakazu reklamy mięska, mleka i jajek.

Dołączyła do tego apel. „Jeżeli są w Sejmie kluby, koła, grupy posłów i posłanek, które popierają te postulaty, ze swojej strony proponuję pełne wsparcie merytoryczne i legislacyjne w przygotowaniu projektów tych ustaw” – dodała we wpisie na Twitterze.

Internauci wyśmiali inicjatywę, a Władysław Kosiniak-Kamysz nazwał ją „ponurym żartem”.

Co następne? Delegacja schabowego i kontrole naszych talerzy?” – pytał w mediach społecznościowych szef PSL.

Spurek chce zakazać reklam mleka i nabiału. „Go vegan!”

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek napisała, że zakaz reklamowania i promocji produktów takich jak papierosy powinien zostać rozszerzony. Jak...

zobacz więcej

Lewicowa posłanka nie pozostała dłużna.

„Bill Gates – w trosce o klimat – wzywa do przechodzenia na w pełni syntetyczną wołowinę. A w Polsce były kandydat na Prezydenta oraz redaktor naczelny ważnego tygodnika bronią swojego prawa do schabowego” – napisała.

Spurek nie wzięła pod uwagę faktu, że słowa byłego właściciela Microsoftu mogą nie wynikać z „troski o klimat”, ale z własnego interesu.

Gates wraz z byłym szefem Amazonu Jeffem Bezosem zainwestowali miliony dolarów w firmę Memphis Meat, której inżynierowie potrafią wyprodukować syntetyczne zamienniki wołowiny, wieprzowiny, kurczaka oraz ryb.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej