RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rozrywkowe oblicze wieszcza. Zapraszamy na koncert „Zakochany Mickiewicz” [WIDEO]

Adam Mickiewicz słynął z romansów, o tym wspominali wszyscy jego przyjaciele – powiedział w rozmowie z TVP Info Krzysztof Kwiatkowski, aktor wcielający się w rolę wieszcza w spektaklu muzyczno-rozrywkowym „Zakochany Mickiewicz”. Premiera już dziś o godz. 20:00 w TVP2.

Joanna Jędrzejczyk i Agustin Egurrola jurorami show „Dance Dance Dance” [WIDEO]

Już wiadomo, kto zastąpi Annę Muchę i Roberta Kupisza w składzie jury tanecznego programu TVP2. Do Idy Nowakowskiej, która oceniała występy...

zobacz więcej

Spektakl „Zakochany Mickiewicz” w reż. Marcina Kołaczkowskiego nawiązuje do ballady „Romantyczność”; w tym roku mija dwieście lat od powstania pierwszej wersji tego utworu. Podczas koncertu zobaczymy najpiękniejsze utwory Adama Mickiewicza w zjawiskowych interpretacjach.

– Chcemy w naszym show pokazać Mickiewicza od strony nieformalnej, nieoficjalnej. Pokazać, że on też razem ze swoimi przyjaciółmi potrafił się dobrze bawić – powiedział Krzysztof Kwiatkowski, którego w spektaklu zobaczymy w roli młodego Mickiewicza.

Wystąpią także: Joanna Pocica, Janek Traczyk, Maciej Pawlak, Jakub Brucheiser, Maciej Makowski i Jacek Lenartowicz.

Zobaczymy również m.in.: Natalię Kukulską, Maję Kleszcz, Piotra Cugowskiego, Igora Herbuta, Bożenę i Lecha Makowieckich, Olgę Szomańską, Edytę, Pawła i Łukasza Golców, Macieja Balcara.

CZYTAJ TAKŻE: Pierwszy Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość". Ponad sto produkcji i koprodukcji TVP



źródło:
Zobacz więcej