RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Rozliczasz PIT? Dziś uzyskasz odpowiedź na pytania

PIT rozliczamy do 30 kwietnia br. (fot. Shutterstock/Bartolomiej Pietrzyk)
PIT rozliczamy do 30 kwietnia br. (fot. Shutterstock/Bartolomiej Pietrzyk)

Najnowsze

Popularne

W sobotę pracownicy infolinii Krajowej Informacji Skarbowej będą udzielać informacji dotyczących rocznych PIT-ów i usługi Twój e-PIT - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Ulga na dziecko w PIT. Ile można zyskać i jakie są zasady?

Ulga prorodzinna – jedno z najpopularniejszych odliczeń w zeznaniach podatkowych. Wypełniając PIT za 2020 rok nie można zapomnieć o uldze na...

zobacz więcej

Informacje - jak napisano - będzie można uzyskać w godz. 7.00-15.00 pod numerami telefonów: 801 055 055, 22 330 03 30.

Okres rozliczeń PIT rozpoczął się 15 lutego. Na złożenie deklaracji podatkowej PIT za zeszły rok i rozliczenie się z fiskusem mamy czas do 30 kwietnia 2021 r.

Zgodnie z danymi resortu finansów w usłudze Twój e-PIT najczęściej są wypełniane zeznania roczne PIT-37 i PIT-38. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, mogą skorzystać z zeznań przygotowanych na formularzach PIT-28 i PIT-36 (rozliczenia udostępnione w usłudze trzeba samemu uzupełnić o dane dotyczące przychodów z działalności gospodarczej oraz działów specjalnych produkcji rolnej). Dostępne jest również oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego czyli PIT-OP.

Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie posiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie, nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań.

Jak najszybciej rozliczyć PIT i otrzymać zwrot podatku? O tym należy pamiętać

15 lutego ruszył czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Dzięki przygotowanemu przez fiskus serwisowi internetowemu Twój e-PIT nie trzeba już szukać...

zobacz więcej

Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r. Rozliczenie roczne PIT-28 i PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Twój e-PIT działa przez całą dobę i można z niego korzystać na dowolnym urządzeniu podłączonym do internetu. Oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT, podatnicy mogą korzystać również z systemu e-Deklaracje.

Wszelkie informacje związane z rozliczeniem podatku PIT za 2020 r., podatnicy znajdą na stronie podatki.gov.pl w dedykowanej zakładce: www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej