RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Bryan Adams w nietypowej kominiarce. „Uczcił” lądowanie marsjańskiego łazika

Gadżet jest symbolem zwolenników teorii spiskowych (fot. Instagram/bryanadams)
Gadżet jest symbolem zwolenników teorii spiskowych (fot. Instagram/bryanadams)

Popularny na całym świecie rockman w zaskakujący sposób odniósł się do sukcesu misji NASA „Mars 2020”. Po wylądowaniu łazika Perseverance opublikował na Instagramie swoje zdjęcie z naciągniętym na głowę srebrzystym pokrowcem, popularnym w środowisku tzw. foliarzy.

Zobacz moment lądowania łazika Perseverance na Marsie [WIDEO]

Amerykański łazik Perseverance wylądował w czwartek na Marsie. To część misji NASA Mars 2020. Łazik został dostarczony na Czerwoną Planetę przez...

zobacz więcej

Gadżet ten jakoby chroni przed promieniowaniem elektromagnetycznym, emitowanym przez urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Takie nakrycie (a raczej okrycie) głowy symbolizuje przekonania rosnącej grupy ludzi, że wielkie koncerny drenują ludzkie mózgi przy użyciu fal elektromagnetycznych. A jeśli nie drenują, to przynajmniej mózgom tym szkodzą, smażąc je niewidocznymi promieniami emitowanymi przez takie wynalazki, jak np. internet 5G Takie podejście naukowcy uważają za niedorzeczne.

Adams nie wyjaśnił, czy podziela te przekonania, ale – jak łatwo się domyślić – wywołał lawinę komentarzy. Jedni chwalą go za przezorność, inni w zdumieniu odnotowują, że przystąpił do grona wyznawców teorii spiskowych.

W komentarzach „foliarze” (czyli zwolennicy teorii spiskowych) ostro starli się z „antyfoliarzami”.

„Istnieją tysiące badań, które pokazują negatywny wpływ promieniowania elektromagnetycznego na biologię człowieka”; „Czy przeprowadziłeś jakieś badania, aby poprzeć nimi swoją ignorancję?” – pisali internauci.

Jest też komentarz producenta kominiarki, w której sfotografował się Bryan Adams: „Srebrna siatka, z której wykonane są nasze ubrania, jest w stu procentach skuteczna, bo za technologią kryje się wiele badań naukowych i testów...”.

Na stronie tegoż producenta kominiarka kosztuje 80 dolarów. Sprzedawana jest w zestawie z kablem uziemiającym.

źródło:

Zobacz więcej