RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pierwszy Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość". Ponad sto produkcji i koprodukcji TVP [WIDEO]

W ramach 1. Festiwalu Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość" (FKN) widzowie obejrzą online na stronie www.fkn.tvp.pl ponad 450 godzin seriali, filmów, dokumentów, spektakli i koncertów wyprodukowanych przez TVP. Festiwal rozpocznie się 22 lutego i potrwa do 1 marca.

Miliony widzów TVP. Weekendowy rekord należał do „Sanatorium miłości”

W miniony weekend Telewizja Polska przyciągnęła przed ekrany telewizorów miliony widzów. Padła rekordowa oglądalność m.in. „Sanatorium miłości”....

zobacz więcej

– Z całego serca zapraszamy na pierwszy Festiwal Kultury Narodowej »Pamięć i Tożsamość«. 450 godzin ponad stu produkcji i koprodukcji Telewizji Polskiej, pokazujących kondycję naszej kultury, naszej tożsamości; opowieści o Polsce, o Polakach, o zadaniach, o wyzwaniach, o naszej duchowości, o tym, kim jesteśmy w tym peletonie dziejów, w tej sztafecie europejskiej i światowej – powiedział na konferencji prasowej prezes TVP Jacek Kurski.

Podkreślił, że „nie mamy się, czego wstydzić". – To będzie też wspaniałe artystyczne przeżycie, pełne wrażliwości w różnych gatunkach telewizyjnych, które nikogo nie pozostawi obojętnym. Już 22 lutego startujemy – zapowiedział Kurski.

Festiwal Kultury Narodowej „Pamięć i Tożsamość" jest inicjatywą Zarządu TVP mającą na celu „budowanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej Polaków, promowanie na antenach Telewizji Polskiej i w serwisie TVP VOD treści tożsamościowych wyprodukowanych lub koprodukowanych przez nadawcę publicznego".

Zobacz także: Ponad cztery miliony widzów. Wielki sukces filmu „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”

Podkreślono, że nazwa festiwalu nawiązuje do tytułu ostatniej książki-wywiadu papieża Polaka św. Jana Pawła II, „której tematem jest człowiek – świadek wydarzeń XX wieku, poszukujący tożsamości w spotkaniu z Bogiem i znaczenia słów »Ojczyzna«, »Naród«, »Europa«".

źródło:

Zobacz więcej