RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Miałem próbę z Kate Winslet”. Hollywoodzki gwiazdor odniósł się do plotki

Matthew McConaughey (fot. Gettyimages)
Matthew McConaughey (fot. Gettyimages)

W swoim najnowszym wywiadzie hollywoodzki gwiazdor odniósł się do plotki, która ciągnie się za nim od lat. Głosi ona, że producenci „Titanica” to właśnie jego chcieli obsadzić w roli Jacka i złożyli mu taką propozycję, a on ją odrzucił. Matthew McConaughey zaprzeczył, że dostał taką ofertę, dodał też, że się o nią ubiegał. Lepszy od niego okazał się jednak Leonardo DiCaprio.

Pop z lat 80. najbardziej relaksującą muzyką. Dowód – badania

Zdaniem naukowców zbawienny wpływ muzyki pop z lat 80. jest wynikiem wzbudzania pozytywnych emocji w słuchaczach. A to jest szczególnie pożądanie w...

zobacz więcej

„Naprawdę wierzyłem, że dostanę tę rolę”


Kwestię swojego niedoszłego angażu w megaprodukcji Jamesa Camerona aktor poruszył w rozmowie, którą przeprowadził z nim na swoim podcaście jego kolega po fachu Rob Lowe. „Miałem próbę czytaną z Kate Winslet. Nie było to zwykłe przesłuchanie – to było filmowane, to były zdjęcie próbne” – opowiadał o castingu Matthew McConaughey. „Kiedy skończyliśmy, otoczyli mnie członkowie ekipy i mówili mi, że poszło to świetnie, wymienialiśmy uściski. Naprawdę wierzyłem, że dostanę tę rolę. Ale nie dostałem” – wspominał. Później McConaughey przez pewien czas powtarzał sobie, że musi zmienić agencję aktorską.

Więcej o okolicznościach obsadzenia roli Jacka powiedział reżyser „Titanica” James Cameron, gdy gościł w programie telewizyjnym Jimmiego Fallona w 2019 r. „Matthew przeczytał swoje kwestie, a potem spotkaliśmy się z Leo (DiCaprio – red.). Kiedy Leo przyszedł na przesłuchanie, zauważyłem coś niezwykłego. Rozejrzałem się po pokoju i wszystkie kobiety, jakie pracowały w budynku, były na tym spotkaniu. Księgowa, ochroniarka... Pomyślałem więc, że może wybiorę właśnie tego gościa” – opowiadał reżyser.

Zobacz także: Ruszyły prace nad trzecią częścią filmu „Paddington”

10-latka w ogłoszeniu poprosiła o subskrypcję kanału. Teraz jest gwiazdą internetu

10-letnia mieszkanka obwodu lwowskiego na Ukrainie wywiesiła na słupie ogłoszeniowym prośbę o oglądanie jej kanału na YouTube. W kilka dni prośba...

zobacz więcej

Zainteresowanie kobiet osobą DiCaprio mogło wynikać nie tylko z faktu, że panie były zachwycone urodą aktora czy charyzmą. Magnesem, który je przyciągał, mogło być też to, że miał za sobą głośne role w filmach „Romeo i Julia” oraz „Co gryzie Gilberta Grape'a” (za tą drugą otrzymał nawet nominację do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową).

Z kolei McConaughey był wówczas tylko jednym z wielu dobrze rokujących aktorów. Kilka lat później znalazł swoją niszę, którą były komedie romantyczne. Role w „Powiedz tak” czy „Jak stracić chłopaka w 10 dni” przyniosły mu wielką sławę i pieniądze.

Zobacz także: Bond opóźniony przez… agenta Q. Część scen muszą kręcić ponownie 

źródło:

Zobacz więcej