RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kapitalizacja rynkowa bitcoina osiągnęła bilion dolarów

Od początku roku wartość kryptowaluty osiągnęła duży wzrost (fot.Shutterstock/Jaruwan Jaiyangyuen)
Od początku roku wartość kryptowaluty osiągnęła duży wzrost (fot.Shutterstock/Jaruwan Jaiyangyuen)

Przy cenie ok. 54 tys. dolarów, całkowita kapitalizacja rynkowa bitcoina przekroczyła bilion dolarów. Do wzrostu popularności kryptowaluty przyczynił się m.in. fakt, że zainteresowały się nią znane firmy, takie jak Tesla i BlackRock.

Zatrzymano osoby prowadzące największą w Polsce „kopalnię kryptowalut”

Prokuratura Regionalna w Warszawie prowadzi z policją śledztwo w sprawie największej ujawnionej w Polsce „kopalni kryptowalut”. Zatrzymano trzy...

zobacz więcej

Tylko od początku 2021 r. wartość bitcoina wzrosła o 81 proc. Kurs kryptowaluty wystrzelił m.in. po ujawnieniu przez firmę Tesla, że zainwestowała ona w bitcoiny 1,5 mld dolarów. Tesla ma też przyjmować w bitcoinach należność za produkowane samochody.

Zakup Tesli jest jednak zaledwie ostatnią z szeregu inwestycji, które wyrwały bitcoina z peryferii świata finansów do raportów spółek i do portfeli maklerów z Wall Street.

– Obecne warunki rynkowe oraz sytuacja na rynku kryptowalut jak i w finansach w ogóle czynią taki ruch cen możliwym – ocenił Jacob Skaaning z funduszu hedgingowego ARK36.

– Chciałbym jednak ostrzec, że o ile w mojej opinii w długim okresie cena bitcoina będzie rosnąć, to należy oczekiwać silnych wahań kursu. Bitcoin wciąż jest bardzo nieprzewidywalny – dodał.

Większą ostrożność zaleca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego , który już w styczniu wydał ostrzeżenie o ryzykach związanych z obrotem kryptoaktywami.

źródło:
Zobacz więcej