RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ruszyły prace nad trzecią częścią filmu „Paddington”

Miś Paddington (fot. Dave J Hogan/Getty Images)
Miś Paddington (fot. Dave J Hogan/Getty Images)

Fani misia Paddingtona i filmów opowiadających o jego przygodach mogą już zacząć odliczać miesiące do premiery trzeciej części tego familijnego cyklu. „Możemy potwierdzić, że nasze studio pracuje bardzo ciężko nad trzecią częścią” – zapewnili portal „Variety” przedstawiciele firmy Studiocanal.

Bond opóźniony przez… agenta Q. Część scen muszą kręcić ponownie

Najnowszy film o agencie 007 trafi do kin później niż to (kilkukrotnie) zapowiadano i przekładano. Na temat kolejnego opóźnienia rozpisują się...

zobacz więcej

O tym, że realizacja trzeciej części „Paddingtona” wisi w powietrzu, mówił w ubiegłym tygodniu gwiazdor serii, Hugh Bonneville w rozmowie z „BBC Radio 2”. Wiadomo, że reżyserem filmu nie będzie Paul King, który zrealizował dwie poprzednie części cyklu. Obecnie pracuje on jednak dla studia Warner Bros. nad filmem „Wonka” opowiadającym o młodych latach postaci Willy'ego Wonki.

Dwie poprzednie części serii „Paddington” zarobiły w kinach blisko pół miliarda dolarów. Wynik ten byłby jeszcze lepszy, gdyby nie słabe wyniki kasowe w Stanach Zjednoczonych spowodowane skandalem związanym z Harveyem Weinstein. Prowadzona przez tego producenta firma była dystrybutorem filmu „Paddington 2” na rynku amerykańskim.

Zobacz także: Renee Zellweger zagra w serialu o głośnym morderstwie sprzed dekady

„Czarny Młyn” zostanie pokazany na festiwalu filmowym w Kanadzie

„Czarny Młyn” w reż. Mariusza Paleja zostanie pokazany na Montreal International Children's Film Festival. Premiera filmu w Polsce planowana jest...

zobacz więcej

Nieznane są żadne szczegóły fabuły oraz obsady trzeciej części „Paddingtona”. Nie wiadomo, czy twórcom „trójki” ponownie uda się sztuka obsadzenia roli czarnego charakteru. W pierwszej części nikczemną taksydermistkę zagrała Nicole Kidman. W drugiej części filmu do roli złoczyńcy zatrudniono Hugh Granta, który wcielił się w postać aktora wrabiającego tytułowego misia w kradzież.

Jest wielce prawdopodobne, że głosu misiowi Paddingtonowi po raz trzeci użyczy Ben Whishaw. Paddington mówi też głosem Whishawa w telewizyjnym serialu „The Adventures of Paddington”, którego drugi sezon zadebiutuje już w najbliższych dniach.

Zobacz także: Nie żyje aktorka z „Gwiezdnych Wojen”. Miała 76 lat 

Postać słynnego misia stworzył angielski pisarz Michael Bond. Po raz pierwszy niedźwiadek pojawił się 13 października 1958 roku w powieści zatytułowanej „Miś zwany Paddington”. Jej bohaterem jest urodzony w Peru miś, który zostaje odnaleziony przez rodzinę Brownów na londyńskiej stacji Paddington. Książki o przygodach misia przetłumaczono na 30 języków i sprzedano na całym świecie w liczbie 30 milionów egzemplarzy.

źródło:

Zobacz więcej