RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Serial na podstawie opowiadania syna Stephena Kinga. To kolejna ekranizacja prozy Joe Hilla

Joe Hill (fot. Jesse Grant/Getty Images for AMC)
Joe Hill (fot. Jesse Grant/Getty Images for AMC)

Joe Hill jest na dobrej drodze do tego, by dogonić swojego sławnego ojca w liczbie zekranizowanych utworów. Do listy przeniesionych na ekran powieści i opowiadań jego autorstwa dochodzi kolejny. Platforma streamingowa Paramount+ stworzy serial na podstawie opowiadania zatytułowanego „Dobrowolne zamknięcie” („Voluntary Committal”).

Tajemnica śmierci Jacka Zejdlera. Premiera filmu o „Tolku Bananie” [WIDEO]

„W starej koszuli z odwagą w sercu” – to tytuł filmu TVP3 Opole o łódzkim aktorze Jacku Zejdlerze, w który w latach 70. ub. wieku zyskał...

zobacz więcej

Scenariusz do serialu „Voluntary Committal” napisze Brad Caleb Kane („Piraci”, „Warrior”). Będzie on adaptacją opowiadania pod tym samym tytułem, które znalazło się w wydanej w 2005 roku antologii Joego Hilla zatytułowanej „Upiory XX wieku”. Inne opowiadanie z tego tomu, „Czarny telefon” („The Black Phone”), również wkrótce zostanie przeniesione na ekran. Film na jego podstawie reżyseruje Scott Derrickson, a główne role grają Ethan Hawke i Jeremy Davies.

Jak podaje portal „Deadline”, bohaterem serialu „Voluntary Commitall” będzie Nolan Lerner, który rusza na poszukiwania swojego zaginionego, autystycznego brata Morrisa. Jego zniknięcie może mieć coś wspólnego z ich mroczną przeszłością. Prowadzone przez niego śledztwo wskazuje na to, że więcej mieszkańców ich rodzinnego miasteczka ukrywa jakieś sekrety, a ludzie ginęli tu od dziesięcioleci. Fabuła serialu prowadzona będzie dwutorowo. W teraźniejszości oraz w latach młodości braci Lernerów. Widzowie poznają bliżej także Morrisa, który ma umiejętność tworzenia skomplikowanych labiryntów, z których nie wszyscy potrafili wyjść.

Zobacz także: Remake kultowego filmu z Nicolasem Cagem. Reżyserem twórca „Godzilla vs. Kong”

„Zakochany Mickiewicz”. Premiera spektaklu muzyczno-rozrywkowego w TVP2

Premierę spektaklu muzyczno-rozrywkowego „Zakochany Mickiewicz” w reż. Marcina Kołaczkowskiego będzie można obejrzeć w TVP2 20 lutego. Spektakl...

zobacz więcej

Kolejny serial oparty na twórczości syna Kinga


„Voluntary Commitall” będzie kolejnym serialem bazującym na twórczości syna Stephena Kinga. Nie tak dawno temu na kanale AMC można było zobaczyć dwa sezony serialu „NOS4A2”. Hill jest również autorem komiksu „Locke & Key”, który stał się pierwowzorem serialu Netfliksa pod tym samym tytułem. Niedawno został on przedłużony na trzeci sezon. Wcześniej na podstawie twórczości tego pisarza zrealizowano filmy „Rogi” i „W wysokiej trawie”.

W ubiegłym roku mówiło się też o przygotowywanej przez platformę streamingową HBO Max ekranizacji noweli „Throttle”, napisanej przez Hilla i Kinga.

źródło:

Zobacz więcej