RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spurek chce zakazać reklam mleka i nabiału. „Go vegan!”

Sylwia Spurek (fot. European Union/ EP/ Jan VAN DE VEL)
Sylwia Spurek (fot. European Union/ EP/ Jan VAN DE VEL)

Europosłanka Zielonych Sylwia Spurek napisała, że zakaz reklamowania i promocji produktów takich jak papierosy powinien zostać rozszerzony. Jak zaznaczyła, prawo musi wyeliminować z rynku reklamy, które powodują cierpienie zwierząt i niekorzystnie wpływają na zmiany klimatu.

„Jesteśmy ateistami”, „zero cierpienia na naszym stole”. Wigilia według Spurek

„Jesteśmy ateistami, ale ten wieczór ma również dla nas magiczne znaczenie” – napisała na Twitterze europosłanka Sylwia Spurek. Zapewniła, że na...

zobacz więcej

„Już dawno powinien być zakaz reklamy każdego produktu, który szkodzi zdrowiu ludzi, negatywnie wpływa na klimat, powoduje cierpienie zwierząt, narusza prawa człowieka” – napisała na Twitterze Sylwia Spurek.

„Mamy zakaz reklamy i promocji papierosów – czas na zakaz promowania mięsa, mleka, nabiału” – stwierdziła europosłanka i dodała hasztagi „#WolniodFerm” oraz „#GoVegan”.

Spurek powołała się przy tym na apele niemieckiego oddziału organizacji Greenpeace, by reklam mięsa zakazać analogicznie do promocji tytoniu.

„Nie zgadza się z tym niemieckie stowarzyszenie hodowców świń, które argumentuje, że może to zaszkodzić krajowej produkcji wieprzowiny” – czytamy.

Jak zaznaczono, w rzeczywistości niemiecki przemysł rolniczy obawia się przeniesienia produkcji poza granice kraju. Aktywiści oceniają, że przedsiębiorcy nie przejmują się przy tym „wpływem hodowli przemysłowej na emisje gazów cieplarnianych”.

Co na to internauci? „Pójdźmy dalej: zakaz latania samolotami. Nawet do Brukseli” – zaproponowali europosłance Zielonych.

„Spoko, zaraz po zakazie aborcji, która szkodzi zdrowiu bardziej niż mięso” – stwierdzili.

„Zakaz reklamy podpasek i pieluch. Też niszczą środowisko” – czytamy w komentarzach pod wpisem Sylwii Spurek.

źródło:
Zobacz więcej