RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory na prezydenta Rzeszowa. PiS wskaże własnego kandydata

Miastem od lat rządził Tadeusz Ferenc (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Miastem od lat rządził Tadeusz Ferenc (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Zarząd Prawa i Sprawiedliwości okręgu nr 23 przyjął jednogłośnie stanowisko o konieczności wskazania własnego kandydata w zbliżających się wyborach na prezydenta Rzeszowa – poinformowały struktury okręgowe PiS.

Kto na włodarza Rzeszowa? „GW”: Mieszkańcy gotowi na transpłciowego prezydenta?

Marsze, które w zeszłym tygodniu przeszły przez Warszawę pod hasłem „Strajk przedsiębiorców”, próbował wykorzystać poseł Konfederacji Grzegorz...

zobacz więcej

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc ogłosił w ubiegłym tygodniu rezygnacje z zajmowanego od ponad 18 lat stanowiska. Na swoje stanowisko zaproponował polityka Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, z którym wystąpił na wspólnej konferencji prasowej.

Jak zaznaczono w przesłanym w czwartek komunikacie PiS, zdaniem okręgowego zarządu ugrupowania nie ulega wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość stoi przed ogromną szansą na sukces wyborczy. Zdaniem zarządu umożliwi to „wdrożenie pozytywnych zmian i korekt w polityce miasta Rzeszowa w kierunku optymalnego wykorzystania jego szans rozwojowych”.

W ocenie prezesa okręgu nr 23, marszałka woj. podkarpackiego Władysława Ortyla, „jest dla nas, jako struktur okręgowych, naturalne i oczywiste, że Prawo i Sprawiedliwość już niebawem zaprezentuje własnego kandydata , który stanie do rywalizacji o urząd prezydenta miasta”.

Tadeusz Ferenc rezygnuje z funkcji prezydenta Rzeszowa? Będzie oświadczenie

Tadeusz Ferenc zrezygnuje ze stanowiska prezydenta Rzeszowa – informują lokalne media. W środę Ferenc ma wygłosić oficjalne oświadczenie w tej...

zobacz więcej

„Analizując dotychczasowe wyniki wyborcze, chociażby z ostatnich rozstrzygnięć parlamentarnych czy na prezydenta Polski, widzimy w Rzeszowie bardzo duże zaufanie dla naszej formacji. Dzisiaj chcemy to zaufanie przekuć w zwycięstwo ” – zauważył cytowany w komunikacie Ortyl.

Z kolei według przewodniczącego klubu radnych PiS w radzie Rzeszowa Marcina Fijołka, wybory prezydenta tego miasta z „politycznego punktu widzenia będą miały wymiar ogólnopolski”. „My chcemy jednak, aby uwaga opinii publicznej skupiła się wyłącznie na rzetelnej debacie o Rzeszowie, który jest dzisiaj miastem znakomicie odbieranym w całej Polsce i które w ostatnich latach wykonało olbrzymi skok naprzód. To wszystko prawda” – podkreślił Fijołek.

„Zamierzamy zrobić wszystko, aby przekonać mieszkańców Rzeszowa, że wyłącznie wybór naszego kandydata będzie gwarantem dalszego szybkiego rozwoju miasta i poprawy jakości życia w mieście w wielu jego obszarach” – dodał poseł z okręgu rzeszowskiego i przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

W ubiegłą środę wiceminister Warchoł, który jest posłem na Sejm z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu rzeszowskiego, powiedział, że chce być bezpartyjnym kandydatem na prezydenta Rzeszowa i zapowiedział rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. Dzień później jego kandydaturę poparło prezydium zarządu Solidarnej Polski.

źródło:

Zobacz więcej