RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Miażdżące reakcje po decyzji PO ws. aborcji. „Teraz koalicja z Lewicą i Wiosną?”

Aborcja w Polsce. Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko (fot. PAP/Paweł Supernak)
Aborcja w Polsce. Platforma Obywatelska przedstawiła stanowisko (fot. PAP/Paweł Supernak)

Platforma Obywatelska poinformowała o swoim stanowisku ws. przerywania ciąży. Jak ocenili, to kobieta powinna podjąć decyzję o tym, czy do 12. tygodnia chciałaby dokonać aborcji. „Myślisz, że to konferencja Partii Razem, a to nowa Platforma Obywatelska” – piszą internauci. Wielu z nich zaznacza, że PO ostro skręciła w lewo. „Uważam, że wszyscy konserwatyści powinni wyjść z PO” – oceniła z kolei na Twitterze była działaczka partii.

Majchrowski ocenzuruje autobusy miejskie na zlecenie Lewicy? Nowe informacje

Poseł Lewicy Maciej Gdula od kilkunastu dni ostro walczył o usunięcie z przestrzeni miejskiej plakatów promujących działalność hospicjów...

zobacz więcej

„PO od dzisiaj staje się partią formalnie lewicową, opowiadając się za prawem do mordowania dzieci do 12 tygodnia ciąży” – komentuje część internautów. Wielu użytkowników sieci zastanawia się również, jak na skręt w lewo zareaguje kilkudziesięciu konserwatywnych parlamentarzystów tej partii. „I jak zareagują doły, które nie popierają lewackiego szaleństwa? Rozpad?” – pytają.

„Platforma Obywatelska będzie teraz miała twarz Agnieszki Pomaski? To już w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się jednoczyć z Lewicą czy Wiosną, nie tylko na barykadach” – dodają.

Skąd tak ostre reakcje? – Aborcja powinna być dostępna do 12. tygodnia ciąży w szczególnie trudnych warunkach osobistych kobiety po konsultacjach z lekarzem i psychologiem – ogłosiła Platforma Obywatelska na konferencji prasowej.

Zobacz także -> Platforma ostro w lewo ws. aborcji. Na czele stanie Kidawa-Błońska

– Chcemy, aby trzy przesłanki, które obowiązywały wcześniej, obowiązywały dalej – podkreśliła wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa-Błońska, która kierowała zespołem przygotowującym nowe stanowisko partii w tej sprawie.

Budka o aborcji: Kobieta musi czuć się bezpiecznie

18 działaczy Hołowni przechodzi do PO. Co tam się dzieje?

Gdzie sens, gdzie logika? Szymon Hołownia przyznawał, że posłowie powinni być w Sejmie maksymalnie dwie kadencje i szukał „nowych twarzy”. Chyba...

zobacz więcej

– Proponujemy podstawowe zapewnienie praw kobietom, dlatego przyjęliśmy „Pakt dla kobiet”, który da poczucie bezpieczeństwa kobietom na każdym etapie ich życia – powiedziała posłanka PO Agnieszka Pomaska.

Lider PO Borys Budka zaznaczył, że przyjęte przez zarząd PO postulaty będą realizowane w przyszłości.

– Zarząd Platformy Obywatelskiej podjął stanowisko dotyczące kierunku, w którym będziemy dążyć po uzyskaniu w przyszłym parlamencie przez ugrupowania prodemokratyczne, proobywatelskie, większości. Uważamy, że państwo powinno szczególną wagę przywiązywać do opieki polskich kobiet. Jesteśmy zdania, że kobieta musi czuć się bezpiecznie, a państwo powinno gwarantować kompleksową opiekę, by kobieta mogła świadomie i bezpiecznie podejmować decyzję o swojej przyszłości, w tym o macierzyństwie – powiedział Borys Budka.

źródło:
Zobacz więcej