RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kto na włodarza Rzeszowa? „GW”: Mieszkańcy gotowi na transpłciowego prezydenta?

Norbert Bobin, który przedstawia się jako Sabina, chce kandydować na prezydenta Rzeszowa – donosi „Gazeta Wyborcza”. Mężczyzna znany z protestów przedsiębiorców informował, że był asystentem społecznym posła Konfederacji Grzegorza Brauna.

„Asystent społeczny” Brauna niedawno atakował wiernych [WIDEO]

Marsze, które w zeszłym tygodniu przeszły przez Warszawę pod hasłem „Strajk przedsiębiorców”, próbował wykorzystać poseł Konfederacji Grzegorz...

zobacz więcej

W zeszłym tygodniu z pełnienia urzędu prezydenta Rzeszowa, ze względów zdrowotnych, zrezygnował Tadeusz Ferenc. Samorządowiec, w przeszłości związany z SLD, dość niespodziewanie na swego następcę namaścił polityka Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła.

Z kolei szef podkarpackich struktur PO Zdzisław Gawlik powiedział, że toczą się rozmowy na temat wyłonienia wspólnego kandydata na prezydenta miasta, którego poparłyby środowiska polityczne niezgadzające się z polityką prowadzoną w Polsce przez Zjednoczoną Prawicę.

Okazuje się, że kandydatem na ten urząd chce być też Norbert Bobin. Twierdzi on, że jest kobietą o imieniu Sabina. Jak podaje „Gazeta Wyborcza”, mężczyzna w ogóle niezwiązany z Rzeszowem chce odpowiednie dokumenty złożyć w PKW. Nie będzie w nich widniało imię Sabina.

– Zgłosimy tę kandydaturę oficjalnie, gdy tylko będzie to możliwe – mówi gazecie Magdalena Zając, „przedstawicielka sztabu wyborczego” Norberta Bobina.

„GW” podaje, że Norbert Bobin „jest jeszcze przed formalną zmianą płci”, ma 23 lata i studiuje psychologię w Warszawie. Według dziennika nie ma on nic wspólnego z Konfederacją, mimo że sam siebie nazywał asystentem społecznym posła Brauna.

– Kandydatka uważa, że prezydent Rzeszowa powinien nie tylko budować i rozwijać inwestycje. Rzeszów powinien być bardziej rozwinięty społecznie. Prezydent powinien bardziej angażować się w politykę społeczną, być bliżej ludzi, ich potrzeb, zwłaszcza osób niepełnosprawnych, wykluczonych – dodaje Magdalena Zając. Mężczyzna jest znany nie tylko z protestu przedsiębiorców. W ramach pikiety środowisk LGBT przeciwko abp. Jędraszewskiemu – ta sama osoba zaczepiała i atakowała wychodzących z kościoła wiernych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej