RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

PO za całkowitym odebraniem dzieciom praw człowieka? Jest stanowisko zarządu

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka (fot. PAP)
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka (fot. PAP)

Zarząd Krajowy PO przyjął stanowisko ws. aborcji; w czwartek odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie – poinformowała posłanka Agnieszka Pomaska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że partia opowiedziała się w nim za ograniczeniem praw nienarodzonych dzieci.

Borys Budka zostanie premierem? Posłanka z zarządu PO: To nie musi mi się podobać

Szef Platformy Obywatelskiej chce zostać premierem rządu technicznego. Borys Budka uważa, że w ten sposób obali rządy Zjednoczonej Prawicy. W...

zobacz więcej

Uchwała zarządu została przyjęta zdecydowaną większością głosów. – Wszystko zostało ustalone. Umówiliśmy się jednak z członkami zarządu, że o naszym stanowisku opowiemy na konferencji prasowej – powiedziała Pomaska.

Według rzecznika PO Jana Grabca konferencja ma się odbyć w czwartek przed południem w Biurze Krajowym PO przy ul. Wiejskiej. Mają wziąć w niej udział m.in. lider PO Borys Budka, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i inne posłanki Platformy.

Stanowisko Platformy


Zarząd Platformy obradował w dwóch turach – najpierw spotkał się w stołecznej siedzibie partii o godz. 8 rano, by wysłuchać m.in. sprawozdania z prac zespołu pod kierownictwem Kidawy-Błońskiej, który przygotowywał projekt stanowiska PO. Po około trzech godzinach ogłoszono przerwę; zespół został poproszony o doprecyzowanie postulatów, które miały się złożyć na późniejszą uchwałę Zarządu Krajowego.

Czytaj więcej: PO za aborcją na życzenie? „Budka chce rywalizować o głosy z Zandbergiem” [WIDEO]

Ani Pomaska, ani Grabiec nie chcieli zdradzić szczegółów stanowiska. Z nieoficjalnych informacji wynika, że większość członków zarządu przychyliła się do propozycji zespołu Kidawy-Błońskiej. Chodzi o wprowadzenie możliwości przerywania ciąży do końca 12. tygodnia po konsultacjach pacjentki z lekarzem i psychologiem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej