RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sąd zdecydował. Dwójka dzieci w USA będzie mieć… trzech ojców

Zgodnie z decyzją sądu do aktu urodzenia dziecka trafiły dane trzech ojców (fot. Shutterstock)
Zgodnie z decyzją sądu do aktu urodzenia dziecka trafiły dane trzech ojców (fot. Shutterstock)

Od lat pary homoseksualne domagają się w różnych krajach prawa do adopcji dzieci. Kontrowersje budzi sytuacja, gdy dziecko ma dwóch ojców. Sąd w Kalifornii poszedł o krok dalej i przyznał prawa rodzicielskie trzem mężczyznom.

Nazwa Morze Białe jest rasistowska – twierdzą studenci. Żądają zmiany

Studenci uczelni artystycznej Konstfack w Sztokholmie domagają się zmiany nazwy sali wystawienniczej „Morze Białe”. Ich zdaniem budzi ona...

zobacz więcej

Alan Mayfield i Ian Jenkins są razem od 2004 roku, a od ośmiu lat tworzą związek poliamoryczny z Jeremym Allenem Hodgesem. Po jakimś czasie zdecydowali się na… powiększenie „rodziny”.

Przyjaciółka Jeremy’ego zgodziła się przekazać swoje zamrożone embriony. Tercet mężczyzn znalazł surogatkę, która w 2017 urodziła córkę Piper, a kilka lat później inna kobieta wydała na świat syna Parkera.

Formalnie trzech rodziców


Rozważaliśmy, że dwóch z nas adoptuje dzieci, ale przecież tworzymy szczęśliwy związek we trzech, więc postanowiliśmy się zwrócić do sądu – mówi Alan. – Mieliśmy szczęście, że mieszkamy w Kalifornii, gdzie ludzie są bardziej liberalni niż w innych stanach. Sędzia był przeciwny, ale gdy przedstawiliśmy mu nasz punkt widzenia, zmienił zdanie. Wiedzieliśmy, że formalnie zostaniemy we trzech rodzicami jeszcze przed urodzinami Piper – dodaje.

Niespełna czteroletnia dziewczynka chodzi już do przedszkola.

źródło:
Zobacz więcej