RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lewandowski zabrał głos ws. Brzęczka. „Przykra sprawa”

Według Lewandowskiego jego relacje z Brzęczkiem były poprawne (fot. Olimpik/NurPhoto via Getty Images)
Według Lewandowskiego jego relacje z Brzęczkiem były poprawne (fot. Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Od zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski minął już ponad miesiąc. Dopiero teraz głos zabrał Robert Lewandowski. – Byłem akurat po treningu, gdy dotarła do mnie ta informacja. Wcześniej nic nie wiedziałem. Zadzwoniłem do prezesa, aby zapytać, co się wydarzyło. Zbigniew Boniek przedstawił mi sytuację. Tyle – powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Niespełniony piłkarz i trener. Kim jest nowy selekcjoner Polaków?

Paulo Sousa został w czwartek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Miłośnicy futbolu pamiętają go jako inteligentnego, "czującego grę"...

zobacz więcej

Lewandowski nie czuje się głównym odpowiedzialnym za zwolnienie Jezrezgo Brzęczka. Nie zgadza się też ze zdaniem, że o przyszłości selekcjonera zdecydowało jego słynne milczenie po przegranym 0:2 meczu z Włochami.

Gdy ktoś czegoś szuka i chce na siłę znaleźć, w każdej wypowiedzi, w każdym geście to dostrzeże. Nie liczyłem sekund w głowie, nie planowałem takiego zachowania, po prostu tak wyszło. Moje milczenie zostało wyolbrzymione – dodał.

Lewy zdaje sobie sprawę, że odpowiedzialność za wyniki kadry spoczywa także na piłkarzach.

Gdybyśmy grali dobrze, trener nie zostałby zwolniony. Zawodnicy również za to odpowiadają. Przykra sprawa. Każdy z nas powinien również uderzyć się w pierś (…). Refleksja jest potrzebna, natomiast musimy patrzeć przede wszystkim do przodu. I nie możemy zastanawiać się nad tym, jak zespół będzie wyglądał pod wodzą nowego trenera, musimy za to wyjść na boisko w Budapeszcie i zrobić swoje.

Oficjalnie: Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Zbigniew Boniek podziękował w poniedziałek Jerzemu Brzęczkowi, który przez ostatnie dwa lata pracował z reprezentacją Polski. Kto go zastąpi? Nowym...

zobacz więcej

W mediach spekulowano także o wyjątkowych złych relacjach pomiędzy kapitanem a selekcjonerem Brzęczkiem. Lewandowski uważa, że były one poprawne.

– Starałem się wspierać trenera. Po listopadowych meczach widziałem, co dzieje się w mediach, nie zmierzało to w dobrym kierunku, wykonałem telefon do selekcjonera. Zapewniłem go, że może na mnie liczyć. Rozmawialiśmy także o tym, iż jako drużyna mamy sporo rzeczy do poprawy w kwestiach gry czy funkcjonowania – wyjawił.

Lewandowski w tym roku skończy 33 lata. Ale o rozbracie z piłką jeszcze nie myśli. – Życie piłkarza nie trwa wiecznie, ale ja nie doszedłem jeszcze do momentu, w którym myślę, że już dużo osiągnąłem, więc mogę trochę odpuścić. Planuję grać jeszcze pięć-siedem lat. Przynajmniej. To kwestia wyznaczania sobie kolejnych wyzwań – powiedział piłkarz. Piłkarz Bayernu wygrał niedawno Klubowe Mistrzostwa Świata.

Do spełnienia brakuje mu tylko spektakularnego sukcesu z reprezentacją Polski. A okazja do tego już za cztery miesiące. Wtedy rozpoczynają się przełożone mistrzostwa Europy. W fazie grupowej Biało-Czerwoni zmierzą się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją.

źródło:
Zobacz więcej