RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ryzyko podtopień. „Gotowych jest 8 tysięcy żołnierzy”

Wojsko Polskie monitoruje pod względem hydrologicznym sytuację w całym kraju; 8 tys. żołnierzy jest gotowych do wykorzystania w przypadku wystąpienia podtopień – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak na środowym briefingu prasowym.

Wiosna już w tym tygodniu. IMGW ostrzega przed gołoledzią

We wtorek termometry pokażą od -6 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 3 stopni w zachodniej Polsce. Spodziewane są również opady śniegu i...

zobacz więcej

Szef resortu podkreślił, że ponad tysiąc jednostek sprzętu wojskowego, m.in. łodzi, amfibii, spycharek i śmigłowców jest gotowych do wykorzystania w przypadku wystąpienia podtopień. Żołnierze pozostają w gotowości, aby szybko i skutecznie zareagować.

– Wojsko jest gotowe, żeby świadczyć pomoc potrzebującym – zarówno żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej do tego, żeby wziąć udział w tej rodzaju akcjach, jak i żołnierze wojsk operacyjnych – zaznaczył Błaszczak.

Pytany, jak w takich sytuacjach sprawdzają się Wojska Obrony Terytorialnej, Błaszczak stwierdził, że żołnierze WOT są „fenomenalni”. – Jestem dumny z tego, że właśnie ochotnicy, żołnierze, którzy część swojego wolnego czasu poświęcają na służbę innym, są w gotowości, w ciągu bardzo krótkiego czasu stawiają się na miejscu i pomagają – dodał szef MON. Zapewnił, że równie ceni służbę żołnierzy wojsk operacyjnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej