RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Borys Budka zostanie premierem? Posłanka z zarządu PO: To nie musi mi się podobać

Czy tym razem pomysł parlamentarzysty wypali? (fot. Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
Czy tym razem pomysł parlamentarzysty wypali? (fot. Forum/FotoNews/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)

Szef Platformy Obywatelskiej chce zostać premierem rządu technicznego. Borys Budka uważa, że w ten sposób obali rządy Zjednoczonej Prawicy. W realizacji pomysłu nie pomagają mu jego partyjni koledzy. – Czy rząd techniczny jest dobry? Nie sądzę – oznajmiła Urszula Augustyn.

PO znów obiecuje laptopy i tablety dla uczniów. „Ile to kosztuje? Nie wiem”

Borys Budka i Rafał Trzaskowski zapowiedzieli podczas niedawnej konwencji Platformy Obywatelskiej laptopy i tablety dla uczniów szkół podstawowych....

zobacz więcej

Budka: Jestem gotowy


„Jestem gotowy na to, by stworzyć w tym parlamencie rząd techniczny, który doprowadzi do wcześniejszych wyborów, a wcześniej odpolityczni polskie służby i prokuraturę oraz wyjaśni w trybie komisji śledczych największe afery obecnej władzy” – oświadczył w rozmowie z polskatimes.pl szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Sugerował, że to właśnie on stanąłby na czele takiego ciała.

Do słów Budki odniosła się w RMF FM posłanka Urszula Augustyn z zarządu PO. Została zapytana, czy wie o takim pomyśle i jak się na niego zapatruje.

Augustyn: Nie sądzę


– Czy ja o tym wiem? Nawet jeżeli wiem, to nie znaczy, że to musi mi się podobać. Jeszcze raz powtórzę, proszę pytać autorów pomysłów o to, co chcą osiągnąć – mówiła.

– Jestem zdania, że powinniśmy wszyscy wspólnie popracować nad tym, żeby odsunąć PiS od władzy. Czy rząd techniczny jest dobry? Ne sądzę. Uważam, że lepiej by było, gdyby PiS realizował swoją politykę, dopóki obywatele sami nie zdecydują w normalnych wyborach, że chcą PiS odsunąć od władzy – odpowiedziała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej