RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Netflix promuje LGBTQ? Kamil Bortniczuk wyjaśnia

Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia (fot. facebook.com/kbortniczuk)
Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia (fot. facebook.com/kbortniczuk)

Poseł Kamil Bortniczuk stwierdził w telewizyjnej debacie, że Netflix przemyca w swoich produkcjach lewicowe treści i w ten sposób formuje poglądy młodych ludzi. Dodał, że w serwisie jest nawet kategoria o „lesbijkach”, przez co został wyśmiany przez część lewicowych dziennikarzy. Jeszcze raz postanowił więc odnieść się do zarzutów i pokazać konkretne zdjęcie.

Netflix z zarzutami. Chodzi o seksualizację dzieci

W Teksasie korporacji przedstawiono zarzuty sądowe. Chodzi o film „Gwiazdeczki” („Cuties”).

zobacz więcej

Ostatnie badania CBOS pokazały, że coraz większa grupa młodych Polaków deklaruje poglądy lewicowe. Kamil Bortniczuk został zapytany w Polsat News, jaka może być przyczyna takiej sytuacji.

Polityk Porozumienia ocenił, że młodzież jest podatna na radykalne poglądy – zarówno prawicowe, jak i lewicowe. Przyznał, że być może Zjednoczona Prawica za bardzo skupiła się w ostatnich latach na rządzeniu, a przestrzeń w mediach społecznościowych, gdzie Polacy spędzają coraz więcej czasu, wypełniły środowiska lewicowe.

Wskazał, że np. Netflix „przemyca” w swoich produkcjach lewicowe treści i w ten sposób formuje młodych. Nadmienił też, że przeglądając tę platformę, znalazł kategorię „filmu o lesbijkach”. – Kiedyś tego nie było – skwitował.

Zobacz także:  Bortniczuk ujawnia: Wiosną dostałem od Gowina propozycję na liście z PSL

Część lewicowych dziennikarzy i komentatorów wyśmiała to stwierdzenie. Przekonywali, że telewizja internetowa wcale nie zawiera więcej treści progresywnych. Pojawiały się nawet teorie, że takie kategorie wcale nie istnieją lub poseł sam szukał treści LGBT, więc podsunął mu je algorytm.

Sąd orzekł, że Netflix musi usunąć bluźnierczy film o Jezusie

Brazylijski sędzia nakazał Netflixowi usunięcie z serwisu bluźnierczego filmu „Pierwsze kuszenie Chrystusa”, przedstawiającego parodię o Jezusie...

zobacz więcej

Teraz do sprawy odniósł się sam zainteresowany. „Podobno moja wypowiedź o »kulturotwórczej« roli Netfliksa jest przez niektórych »publicystów« wyśmiewana” – napisał na Twitterze Kamil Bortniczuk.

„Podobno nie ma tam kategorii o lesbijkach et consortes i ogólnej promocji poglądów tzw. progresywnych. Tymczasem wystarczy wpisać w przeglądarkę…” – dodał i pokazał, że w serwisie faktycznie jest kategoria „Filmy o tematyce LGBTQ”, która zawiera „filmy i serialne pełne opowieści o osobach homoseksulanych, biseksualnych i transpłciowych”.

Zobacz także:  „Netfliksie, opanuj się. To, co wypuściliście, to dziecięce soft porno” (OPINIA)

Bortniczuk wyjaśnił też, że gdy został w studiu zapytany o powody „skrętu młodzieży w lewo”, wskazał po prostu jeden z nich.

źródło:
Zobacz więcej