RAPORT

Pogarda

Covid niszczy życie studenckie. Magisterka przed monitorem

Do kiedy potrwa nauka zdalna? (fot. Shutterstock/Pheelings media)
Do kiedy potrwa nauka zdalna? (fot. Shutterstock/Pheelings media)

Najnowsze

Popularne

Gdyby ten lockdown w szkolnictwie potrwał dalej, mogłoby zdarzyć się tak, że ktoś ukończy studia magisterskie, nie wchodząc w mury swojej uczelni – powiedział w Polskim Radiu Włodzimierz Bernacki, wiceminister nauki i edukacji.

Nowe decyzje ministerstwa edukacji. Będzie rewizja podręczników szkolnych

Ministerstwo edukacji rozpoczyna przegląd treści podręczników szkolnych. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Wiceminister edukacji był pytany w PR1, czy dziś można oszacować negatywne skutki nauki online, szczególnie wśród studentów.

– Takie działania są podejmowane, jednym z głównych tematów posiedzenia Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego w marcu będzie ogłoszenie wyników pierwszego takiego przeprowadzonego ad hoc raportu – mówił polityk.

W jego opinii „mamy bardzo poważny kłopot i problem”. Podkreślił, że często mówi się o pandemii w wymiarze ekonomicznym i gospodarczym, a zapomina się, że już trzeci semestr na uczelniach wyższych nauka odbywa się zdalnie.

– Gdyby lockdown w szkolnictwie potrwał dalej, mogłoby zdarzyć się tak, że ktoś ukończy studia magisterskie, nie wchodząc w mury swojej uczelni – mówił.

Wskazywał też, że resort edukacji podejmuje działania, które mają zminimalizować negatywne skutki nauki zdalnej.

W związku z decyzjami rządu o wprowadzeniu strefy czerwonej w całym kraju obowiązuje ograniczenie kształcenia na studiach, studiach podyplomowych i w innych formach, a także ograniczenie kształcenia doktorantów, realizowanego przez uczelnie oraz inne podmioty prowadzące kształcenie doktorantów w ich siedzibach lub filiach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej