RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nowe decyzje ministerstwa edukacji. Będzie rewizja podręczników szkolnych

Spotkanie ekspertów na zaproszenie ministra Czarnka (fot. PAP/Paweł Supernak)
Spotkanie ekspertów na zaproszenie ministra Czarnka (fot. PAP/Paweł Supernak)

Ministerstwo edukacji rozpoczyna przegląd treści podręczników szkolnych. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie.

Nauka zdalna i stacjonarna. Od dziś nowe zasady

Do końca lutego nie planujemy zmian dotyczących rytmu nauczania stacjonarnego – powiedział w programie „#Jedziemy” wiceminister edukacji i nauki...

zobacz więcej

O sprawie informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta pisze, że w tym celu w Ministerstwie Edukacji i Nauki spotkają się eksperci zaproszeni przez prof. Przemysława Czarnka, szefa resortu. O szczegółach prac mówi Radosław Brzózka, szef gabinetu politycznego ministra edukacji i nauki.

„Spotkają się trzy zespoły ekspertów z nauk humanistycznych, którzy zapoznają się z tym, w jaki sposób podstawy programowe zostały odzwierciedlone w podręcznikach. Na początek specjaliści przeanalizują podręczniki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie” – informuje Radosław Brzózka. Wyjaśnia zasadniczy kierunek, jaki przyświeca zaproszonym do współpracy ekspertom.

„Wiedza przekazywana uczniom ma być podawana nie w oderwaniu od tożsamości cywilizacyjnej Polaków, ale w kontekście kultury łacińskiej, bo w tej kulturze szczególnie pielęgnuje się wszelką naukę, poszukuje się mądrości. Jesteśmy dziedzicami tradycji greckiej, antycznej, ale też tymi, którzy, oświetleni światłem Ewangelii, poszukują prawdy w sposób pozbawiony uprzedzeń i dbają o to, żeby ta prawda była dostępna w sposób powszechny, a nie była jakąś wiedzą tajemną. Niestety, w wielu kulturach i cywilizacjach tak się dzieje, że dostęp do prawdy jest wręcz blokowany” – mówi Brzózka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej