RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Załatwiała miliarderowi pedofilowi ofiary, teraz narzeka na więzienie

Ghislaine Maxwell (fot.  Jimi Celeste/Patrick McMullan via Getty Images)
Ghislaine Maxwell (fot. Jimi Celeste/Patrick McMullan via Getty Images)

Była współpracownica miliardera pedofila Jeffreya Epsteina Ghislaine Maxwell skarży się na złe traktowanie w więzieniu. W celi, w której została osadzona, miało dojść do przemocy fizycznej. Oskarżona o handel nieletnimi Maxwell narzeka też, że wypadają jej włosy.

FBI aresztowało przyjaciółkę Epsteina. Miała werbować dzieci

FBI aresztowało długoletnią współpracownicę Jeffreya Epsteina, amerykańskiego miliardera oskarżonego o przestępstwa seksualne. Ghislaine Maxwell...

zobacz więcej

Według jej prawniczki podczas rewizji osobistej doszło do „przemocy fizycznej” ze strony więziennych strażników. Kiedy osadzona chciała zgłosić incydent, ci mieli zagrozić jej sankcjami dyscyplinarnymi. Kilka dni później mieli jej kazać posprzątać prysznic, zdezynfekować go i umyć ściany mopem.

Zdaniem Bobbi Sternheim, jej klientka jest na każdym kroku upokarzana i poddawana nadmiernemu nadzorowi. Jako przykład podaje, że sufit celi, w której przebywa córka słynnego magnata prasowego Roberta Maxwella, w nocy co 15 minut omiatany jest reflektorem, co ma zapobiec ewentualnemu samobójstwu oskarżonej.

Epstein umknął sprawiedliwości


Finansista Jeffrey Epstein, oskarżony o seksualne wykorzystywanie dziesiątek nieletnich w swoich luksusowych rezydencjach, został znaleziony powieszony martwy w swojej celi w sierpniu 2019 r. Śledztwo wykazało liczne uchybienia pilnujących go strażników.

Ghislaine Maxwell jest podejrzana o werbowanie dla Epsteina nastoletnich dziewcząt. Pod koniec grudnia ubiegłego roku sędzia federalna Alison Nathan odrzuciła jej wniosek o zwolnienie za kaucją w wysokości około 28 mln dolarów. Jej proces ma się rozpocząć w lipcu. Ghislaine Maxwell zostanie oskarżona o sześć przestępstw, w tym o handel nieletnimi i nakłanianie do prostytucji, w latach 1994-97 i o kłamstwo pod przysięgą w 2016 r. w postępowaniu cywilnym. Grozi jej dożywocie.

Czytaj więcej: Śmierć Jeffreya Epsteina. Ujawniono wyniki sekcji zwłok

Maxwell siedzi w więzieniu federalnym na Brooklynie w Nowym Jorku.

źródło:
Zobacz więcej