RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Daniel Obajtek otrzymał nagrodę „Człowieka Wolności 2020” tygodnika „Sieci” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek otrzymał we wtorek nagrodę „Człowieka Wolności 2020” tygodnika „Sieci”. Podczas gali głos zabrali m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek i prezes NBP Adam Glapiński.

Prezes PKN Orlen: Nie było prowadzonych rozmów na temat premierowania

– Nigdy na temat premierowania z prezesem PiS, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim nie było prowadzonych rozmów – mówił w sobotę prezes PKN Orlen...

zobacz więcej

– Ta nagroda jest dla mnie bardzo ważna. W mojej pracy towarzyszą mi pewne słowa świętej pamięci profesora prezydenta Lecha Kaczyńskiego: „Aby utrwalić niepodległość, trzeba skonsolidować i zmodernizować Polskę. To można osiągnąć budując silne państwo z silna gospodarką” – powiedział podczas uroczystości prezes Obajtek.

– Próbowano nam niejednokrotnie wmawiać, że kapitał nie ma narodowości, ale to były tylko i wyłącznie kłamstwa, które miały nas uśpić i spowodować, by szalała dzika prywatyzacja. Tego nawet nie można było nazwać prywatyzacją. To był rozdawnictwo majątku narodowego za darmo. To była wręcz kradzież majątku narodowego. Ten czas, kiedy rządzi Prawo i Sprawiedliwość, jest czasem niestraconym. W tym czasie nie ma poddania się. Rozwijamy silną polską gospodarkę – stwierdził laureat nagrody.

Podczas uroczystości został przypomniany również wywiad z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, wyemitowany pod koniec stycznia. W wywiadzie wicepremier pozytywnie odnosił się do działalności Obajtka jako prezesa PKN Orlen.

– W tym naszym zbiorze różnego rodzaju osób, które mają kwalifikację do tego, żeby zrobić dla społeczeństwa w szerszym tego słowa znaczeniu coś dobrego, on jest taką bardzo wyraźnie wyróżniająca się postacią – podkreślił Kaczyński.

„Przywrócił wiarę w patriotyzm gospodarczy”


W laudacji przypomniano dotychczasowe funkcje sprawowane przez Daniela Obajtka. Jak zaznaczono, to prezes PKN Orlen „przywrócił Polakom wiarę w patriotyzm gospodarczy” . Zaprezentowano też krótki materiał wideo przypominający ostatnie działania prezesa koncernu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, której wystąpienie wyemitowano podczas gali, gratulowała Obajtkowi otrzymania nagrody. Marszałek oceniła, że jest on „człowiekiem czynu”, który od trzech lat jako prezes PKN Orlen realizuje swoją strategie i plan. Zdaniem Witek dzięki działalności Obajtka PKN Orlen staje się konkurencyjną firmą i przyczynia się do „bezpieczeństwa energetycznego” Polski.

W przeszłości nagrodę „Człowiek Wolności” tygodnika „Sieci” otrzymywali m.in. prezydent Andrzej Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej