RAPORT

Prorosyjska era Tuska

31-letnia piosenkarka i gwiazda show poddała sie eutanazji

Faustine Nogherotto zrobiła karierę we Francji (fot. YouTube/ EM Action)
Faustine Nogherotto zrobiła karierę we Francji (fot. YouTube/ EM Action)

Najnowsze

Popularne

Faustine Nogherotto nie żyje. Młoda wokalistka poddała się eutanazji – informują francuskie media. Pochodziła z Belgii i od ponad dekady walczyła z bardzo rzadką chorobą. Miała 31 lat.

Śmierć Kasi Lenhardt. Była partnerka Boatenga zabrała głos

Kilka dni temu w Berlinie zmarła polska modelka Kasia Lenhardt. Miała zaledwie 25 lat. Tragedia miała miejsce niedługo po tym, jak kobieta rozstała...

zobacz więcej

Popularność artystce przyniósł występ w muzycznym show „Star Academy” („Akademia Gwiazd”) w 2006 r. Choć odpadła przed finałem, 17-letnia wówczas piosenkarka zdążyła zauroczyć publiczność swoim głosem. Jako licealistka przeprowadziła się do Paryża i zajęła nauką śpiewu.

Na ekrany wróciła dekadę później – w 2016 r. pokazała się w programie „N'oubliez pas les paroles!” („Nie zapomnij tej melodii!”), gdzie udało jej się wygrać 20 tys. euro.

Na co chorowała Faustine Nogherotto?


Wiedziała już wtedy o poważnej chorobie. We wzruszającym wywiadzie na antenie francuskiego radia opowiedziała o tym, że cierpi na zespół chronicznego zmęczenia (ME/CFS). Odkryto u niej także zespół Sjögrena – nieuleczalną chorobę autoimmunologiczną, prowadzącą do upośledzenia m.in. gruczołów łzowych i ślinianek. Główne objawy tej choroby to wysuszone spojówki i suchość błony śluzowej ust. Faustine Nogherotto poddała się eutanazji 29 stycznia 2021 r. „Jej prośba o eutanazję była podtrzymywana przez dwa lata i to pogorszenie się jej stanu w ostatnich miesiącach przesądziło o jej zaakceptowaniu” – powiedziała „TVMag” Chantal Somm, założycielka stowarzyszenia opiekującego się osobami chorującymi na to samo schorzenie co zmarła piosenkarka.

Zobacz także: Przyjaciółka Kasi Lenhardt opisała ostatnie dni życia modelki. Poruszający wpis matki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej