RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Recydywista kradł szczoteczki do zębów i maszynki do golenia. Grozi mu więzienie

Recydywista kradł maszynki do golenia ze sklepów w Pile (fot. Shutterstock/Zhuravlev Andrey)
Recydywista kradł maszynki do golenia ze sklepów w Pile (fot. Shutterstock/Zhuravlev Andrey)

Recydywista z Jeleniej Góry kradł szczoteczki do zębów i maszynki do golenia. Jak poinformował mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile, w ostatnim czasie 30-latek okradł kilka pilskich sklepów na łączną kwotę blisko 4 tys. zł. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Piły. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Złodziej włamał się do klasztoru. Nie spodziewał się takiej reakcji zakonników

Zakonnicy z krakowskiego Zwierzyńca złapali na gorącym uczynku 55-letniego złodzieja, który w klasztornym kościele obrabował trzy skarbony....

zobacz więcej

– Zatrzymany mieszkaniec Jeleniej Góry to recydywista, który w styczniu usłyszał zarzuty za kilka sklepowych kradzieży. Nie przejął się grożącą mu karą i ponownie zaczął okradać pilskie markety. Sprawca nie miał w Pile stałego miejsca pobytu i ukrywał się przed policjantami – tłumaczył Panglisz.

Jak dodał, kilka dni temu policjant Wydziału Kryminalnego rozpoznał 30-latka, który pośpiesznie wychodził z galerii handlowej. Funkcjonariusz, który był po służbie wezwał na miejsce wsparcie, jednocześnie sam obezwładnił i zatrzymał mężczyznę. Po chwili na miejsce dotarły policyjne patrole, które przewiozły zatrzymanego do pilskiej jednostki.

– 30-latek pochodzący z województwa dolnośląskiego usłyszał kolejne już zarzuty. Tym razem okazało się, że kradł głównie elektryczne szczoteczki i maszynki do golenia. Później odsprzedawał je przypadkowo napotkanym osobom. W sumie podczas siedmiu kradzieży mężczyzna ukradł mienie o wartości blisko 4 tys. zł – wskazał Panglisz.

Mężczyźnie za przestępstwa, których dopuścił się w warunkach recydywy, grozi teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Policjant Wydziału Kryminalnego w czasie wolnym od służby zatrzymał sklepowego złodzieja ����‍♂️�� 30-latek pochodzący z...

Pubblicato da Komenda Powiatowa Policji w Pile su Lunedì 15 febbraio 2021

źródło:

Zobacz więcej