RAPORT

Pogarda

Halicki twardo o aborcji i zachowaniu Barbary Nowackiej

Aborcja w Polsce. Andrzej Halicki komentuje (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)
Aborcja w Polsce. Andrzej Halicki komentuje (fot. Maciej Gillert/Gallo Images Poland/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Europoseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki stwierdził, że nie ma innej drogi niż „liberalizowanie” przepisów ws. przerywania ciąży. Zaznaczył przy tym, że do ideologicznego skrętu w lewo dojdzie wówczas, gdy Prawo i Sprawiedliwość przegra wybory, a opozycja dojdzie do władzy. Odniósł się również do ostrego wpisu Barbary Nowackiej.

Platforma się podzieli? „Nowacka spowodowała poważny kryzys”

Jeszcze w tym tygodniu (w środę) zarząd PO ma przyjąć lewicowy projekt rozwiązań ws. aborcji. Była działaczka Platformy Aleksandra Wasilewska...

zobacz więcej

Aborcja podzieliła polityków PO. Ci chcący przywrócenia kompromisu aborcyjnego są ostro atakowani przez partyjną frakcję lewicową. Gdy w obronie konserwatystów stanął Andrzej Halicki, on też spotkał się z krytyką – m.in. ze strony Barbary Nowackiej, Sławomira Nitrasa czy Agnieszki Pomaski.

Teraz w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Halicki podkreśla, że Platforma Obywatelska nie może dać się podzielić przez aborcję.

Chociaż kilka dni temu zapewniał, że on i większość działaczy PO są za kompromisem z 1993 r., teraz zaznacza: „Bronię konserwatywnych kolegów, bo tylko razem z nimi mamy szansę na zmianę rządów. Ale sam jestem zwolennikiem oddania decyzji kobietom”.

Zobacz także:  Europosłowie PO poprą rezolucję przeciwko Polsce ws. aborcji

Jak wskazuje Halicki, Polska jest w trudnym momencie, a z Prawem i Sprawiedliwością może wygrać tylko „szeroka formacja” opozycyjna, skupiająca różne poglądy.

Awantura w PO. „W środę pójdą do kościołów posypać głowy popiołem”

W Platformie trwa kłótnia o to, jakie stanowisko przyjąć ws. aborcji. Barbara Nowacka, Sławomir Nitras i Agnieszka Pomaska zaatakowali już...

zobacz więcej

„Błędem jest odczytywanie mojej obrony konserwatystów, którzy nie chcą liberalizacji aborcji, jako tego, że ja też jestem tego zdania. Ja jestem liberałem, osobiście uważam, że warunki dopuszczalnej aborcji należy rozszerzyć” – zaznaczył.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Halickiego najmocniej zaatakowała Barbara Nowacka. Posłanka o lewicowych poglądach jest ważną postacią Koalicji Obywatelskiej, a do europosła PO napisała: „Beznadzieja i obłuda zgrywać Europejczyka w PE, gdy jest się za średniowieczem dla Polek w kraju.” Dodała do tego zdjęcie z hasłem ze Strajku Kobiet: „Uprzejmie prosimy uciekać prędziutko”.

„Bardzo dobrze mi się współpracuje z koleżankami z partii. Zespół Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, który ma wypracować stanowisko w sprawie aborcji, ma moje pełne poparcie. Barbara Nowacka, przypomnę, moją koleżanką partyjną nie jest” – zaznaczył teraz w wywiadzie Halicki.

Zobacz także:  Żukowska: kobiety przed aborcją nie potrzebują psychologa

„W klubie Koalicji Obywatelskiej jest gościem, została posłem dzięki temu, że umożliwiliśmy jej start z naszych list” – dodał na temat Nowackiej europoseł PO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej