RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Cios w seksbiznes. Sutenerzy z Podlasia kontrolowali agencje towarzyskie w Anglii

Herszt grupy inwestował pieniądze z prostytucji na Wyspach w nieruchomościach (fot. CBŚP)
Herszt grupy inwestował pieniądze z prostytucji na Wyspach w nieruchomościach (fot. CBŚP)

Najnowsze

Popularne

Sześcioro członków gangu sutenerów, kontrolującego kilka agencji towarzyskich na Wyspach zostało zatrzymanych podczas akcji policji z brytyjskiego hrabstwa Surrey oraz CBŚP. Według szacunków podlaskich „pezetów” Prokuratury Krajowej, przestępcy mogli zarobić nawet kilka milionów złotych. Pieniądze z lupanarów były transferowane do bossa grupy mieszkającego w Białymstoku, który inwestował je między innymi w nieruchomości.

Rodzinny gang sutenerów. Wśród zatrzymanych babcia, córki i wnuczęta

Policjanci CBŚP i śledczy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu rozbili rodzinny gang sutenerów działający w stolicy Wielkopolski oraz Gnieźnie. Na...

zobacz więcej

Brytyjscy i polscy policjanci uderzyli w tym samym czasie. Funkcjonariusze Surrey Police wkroczyli do sześciu wytypowanych mieszkań i domów w Londynie oraz hrabstwach Kent, Northamptonshire i West Yorkshire. Zatrzymano pięcioro Polaków: 33-letniego Dariusza S. i jego dwa lata młodszą siostrę Justynę, 30-letniego Macieja S., 55-letniego Władysława K. ps. Gajowy oraz 39-letniego Mariusza M.

Cała piątka usłyszała zarzuty związane z działalnością agencji towarzyskich w Londynie i okolicach. Ponadto czworo z nich odpowie za oszustwa dokonywane na Wyspach.

„Gajowego” czeka odsiadka nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii za najświeższe przestępstwa. Po odbyciu wyroku i deportacji do ojczyzny, trafi przed sąd za kilka „przywłaszczeń cudzej rzeczy ruchomej”. Jest za to zresztą wciąż poszukiwany listem gończym. Możliwe, że Władysław K. będzie miał dużo czasu na szlifowanie swoich umiejętności robienia wypalanek o tematyce sakralnej, z czego słynął podczas odsiadki w jednej z białostockich placówek penitencjarnych.

Najpoważniejsze zarzuty ciążą na Mariuszu M., który jest dodatkowo podejrzany o posiadanie i dokonywanie „nieprzyzwoitych zdjęć z dziećmi”. Miał też odpowiadać za organizowanie transferu prostytutek z Polski i krajów Europy Wschodniej.

Sekskorporacja rozbita. Pracowało dla niej 111 prostytutek w ponad 20 miastach

Co najmniej 111 kobiet przewinęło się przez tzw. mieszkaniówki, które na terenie 23 miast w pięciu województwach prowadził gang Andrzeja N. i Pawła...

zobacz więcej

Młody boss


W tym samym czasie funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w Białymstoku 32-letniego herszta bandy sutenerów. Śledczy nie ujawnili inicjałów młodego gangstera. Wiadomo, że w jego mieszkaniu odkryto znaczne ilości gotówki.

W siedzibie podlaskich „pezetów” usłyszał on zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a także ułatwiania i czerpania korzyści z prostytucji. Trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Na trop gangu „emigrantów z Podlasia” wpadli funkcjonariusze z Surrey, którzy przez wiele miesięcy zbierali dowody przeciwko podejrzanym. Informacje były na bieżąco przekazywane do CBŚP oraz Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Spalili prostytutkę, handlowali narkotykami na masową skalę. „Braciaki” staną przed sądem

Kierowanie gangiem, spalenie żywcem prostytutki i usiłowanie zabójstwa drugiej, produkcja i handel narkotykami, a przede wszystkim czerpanie...

zobacz więcej

Miliony z nierządu


W celu koordynacji czynności wykonywanych przez polskie i brytyjskie służby, powołano „zespół JIT”, którego celem jest zgromadzenie dowodów przestępczej działalności, a także wymiana informacji.

Z ustaleń śledczych wynika, że rozbita grupa działała od 2019 r. Ekipa kontrolowała kilka agencji towarzyskich, do pracy w których werbowano między innymi Polki, Ukrainki i Białorusinki. Przez przybytki te przewinęło się kilkadziesiąt kobiet. Nie ma dowodów, aby były zmuszane do prostytucji.

Na cudzym nierządzie przestępcy zarobili kilka milionów złotych. Pieniądze wysyłano do Polski, gdzie boss inwestował je, głównie w nieruchomości.

Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej